کد خبر 99830

قیمت جهانی نفت به دنبال تایید واکسن واکسن فایزر توسط پنل مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا و چشم‌اداز رشد تقاضا توسط چین و هند از مرز 50 دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت با تایید واکسن فایزر توسط پنل مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا برای استفاده اضطراری از واکسن در ایالات متحده، در معاملات امروز جمعه در آسیا افزایش یافت. این برای اولین بار است که قیمت نفت از ماه مارس تاکنون به بالای 50 دلار در هر بشکه عبور می‌کند.

قیمت نفت برنت 11 سنت معادل 0/2 درصد رشد کرد و به هر بشکه 50 دلار و 36 سنت رسید و این در حالی است که روز پنجشنبه بعد از تایید پنل مشورتی سازمان غذا و دارو رشد 3 درصدی را تجربه کرد. قیمت نفت آمریکا نیز 14 سنت معادل 0/3 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 46 دلار و 92 سنت رسید. روز پنجشنبه نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا رشد 3 درصدی را تجربه کرد.

این ششمین هفته متوالی است که قیمت نفت با بازدهی مثبت به کار خود پایان می‌دهد. روز سه‌شنبه بریتانیا به عنوان اولین کشور واکسیناسیون در کشور را آغاز کرد. همچنین کشور کانادا نیز واکسن کرونا را تایید کرد و از هفته بعد فرآیند واکسیناسیون را آغاز خواهد کرد.

افزایش قیمت نفت به دنبال افزایش احتمال تایید واکسن فایزر توسط سازمان ذا و داروی آمریکا باعث افزایش قیمت نفت شد چرا که چشم‌انداز ریکاروی اقتصاد کشورهای آسیایی از افزایش تقاضای نفت توسط هند و چین برای راه‌اندازی پالایشگاه‌ها با ظرفیت کامل خبر می‌دهند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها