کد خبر 99734

بازارهای سهام اروپا با وجود آغاز فرآیند واکسیناسیون در انگلستان و رونمایی از بسته نجات مالی اروپا به دلیل نگرانی از بابت مذاکرات بریگزیت در ساعات ابتدایی بازار در محدوده قرمر قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام اروپا در ساعات ابتدایی با وجود آغاز فرآیند واکسیناسیون در انگلستان و رونمایی از بسته محرک مالی در روز پنجشنبه توسط بانک مرکزی اروپا به دلیل نگرانی‌های مربوط به مذاکرات بریگزیت در محدوده قرمز قرار گرفتند.

تا این ساعت از بازار شاخص دکس آلمان 0/1 درصد کاهش یافت و کک فرانسه نیز به همین میزان از ارزش خود را از دست داده و شاخص فوتسی لندن نیز با افت 0/1 درصدی روند خود را پیگیری می‌کند.  

در آستانه فروپاشی مذاکرات بریگزیت بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا امروز سه‌شنبه عصر به وقت اروپا راهی بروکسل خواهد شد تا با اورسولا فون در لایدن رئیس کمیسیون اروپا مذاکره و دیدار کند.

اختلاف دو طرف بر سر حق ماهیگیری، رقابت آزاد و روش حل منازعات در آینده توافق پسابریگزیت را در آستانه شکست قرار داده و حجم تجارت 1 تریلیون دلاری بریتانیا به دلیل امتیاز حضور در اتحادیه اروپا در معرض خطر جدی قرار گرفته است.

از طرف دیگر افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در کشورهای آمریکا، آلمان و سایر کشورهای اروپایی اقتصاد اروپا را با یک بحران جدی روبرو کرده و روند رکودی پایداری در کشورهای حوزه یورو ایجاد کرده است.

روز پنجشنبه بانک مرکزی اروپا آخرین میتینگ خود در سال 2020 را برگزار خواهد کرد و انتظار می‌رود که برنامه خرید اوراق همچنان تصویب شود و یک بسته محرک مالی نیز رونمایی خواهد شد. بحث مرکزی نشست بانک مرکزی اروپا نرخ تورم خواهد بود چرا که نرخ تورم حوزه یورو برای چهارمین ماه متوالی در محدوده زیر صفر قرار گرفت و نگرانی مقامات اقتصادی اتحادیه را برنگیخته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها