کد خبر 99691

بازار سهام آسیا امروز در نتیجه افزایش تنش بین آمریکا و چین و همچنین افزایش موارد ابتلا به کووید 19 در آمریکا، آلمان و کره جنوبی ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را در معاملات امروز در پیش گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام آسیا در دومین روز هفته در نتیجه افزایش تنش بین آمریکا و چین ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را به نمایش گذاشتند.

افزایش آمار ابتلا به کووید 19 در آمریکا، آلمان و کره جنوبی باعث نگرانی سرمایه گذاران بازارهای سهام شده است و آغاز فرآیند واکسیناسیون در انگلستان که قرار است امروز انجام شود را به فراموشی سپرد.

روند بازار سهام در ژاپن، کره جنوبی و هنگ‌کنگ در معاملات امروز صبح با افت مواجه شد اما بازار چین مثبت و منفی روند را با هم تجربه کرد. بازار بورس استرالیا نیز امروز به سمت صعودی شدن پیش رفت. شاخص نیککی 0/3 درصد و کوسپی کره جنوبی 0/7 درصد از ارزش خود را از دست دادند. در استرالیا شاخص بورس این کشور افزایش 0/2 درصدی را تجربه کرد.

در هنگ‌کنگ نیز شاخص بورس این کشور افت بیش از نیم درصدی را تجربه کرده است. در چین شاخص شانگهای 0/2 درصد کاهش داشتنه است و شنزن نیز رشد 0/3 درصدی را امروز تجربه کرد.

آنچه که امروز بازار سهام آسیا را تحت تاثیر قرار داد افزایش تنش بین آمریکا و چین بود. دولت چین لایحه رد صلاحیت اپوزیسیون را تصویب کرد و آمریکا تحریم 14 مقام چینی را در دستور کار خود قرار داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها