کد خبر 99649

بازارهای سهام اروپایی امروز در نتیجه نگرانی‌ها نسبت به مذاکرات بریگزیت و همچنین در آستانه رونمایی از بسته جدید محرک مالی در ساعات ابتدایی بازار با افت مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام اروپایی امروز دوشنبه در اولین روز هفته در نتیجه نگرانی نسبت به مذاکرات بریگزیت و احتمال یک جدایی بدون توافق و همچنین افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان کاهش یافتند.

شاخص دکس آلمان تا این لحظه از بازار 0/8 درصد افت کرده و کک فرانسه نیز بیش از 1 در صد از ارزش خود را از دست داده است. همچنین شاخص فوتسی لندن تا این ساعت 0/3 درصد کاهش یافته است.

نگرانی از بابت وضعیت تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا در سال 2021 باعث تاثیر بر بازار سهام اروپا شده است. بسیاری از کارشناسان نسبت به جدایی بدون توافق هشدار داده‌اند و اعلام کرده‌اند اقتصاد بریتانیا در صورت عدم حصول توافق 2 درصد در سال بعد افت خواهد کرد.

بعد از شکست مذاکرات دو نماینده اکنون بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا قرار است امروز با اورسولا فون درلایدن رئیس کمیسیون اروپا به صورت تلفنی گفتگو کند.

بانک مرکزی اروپا این هفته پنجشنبه قرار است از بسته محرک مالی برای مقابله با اثرات ویروس کرونا رونمایی کند. پیش‌بینی می‌شود بحث مرکزی نشست بانک مرکزی اروپا حول نرخ تورم باشد که برای چهارمین ماه متوالی در نوامبر در محدوده منفی قرار گرفت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها