کد خبر 99617

شاخص دلار بال پایین آمدن از نقطه 91 واحدی و خزیدن به کانال 90 واحدی در آستانه پایین‌ترین حد دو سال و نیم اخیر خود قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در معاملات امروز بازارهای آسیا دوباره با افت مواجه شد و  در آستانه پایین رفتن از  کمترین حد خود در دو سال و نیم اخیر رسید.

شاخص دلار با تغییری اندک در نقطه 90.726 واحدی ایستاد که در آستانه پایین‌ترین حد خود در دو سال و نیم اخیر است. روز جمعه یورو نیز با اندکی افزایش به 1.217 رسید که بالاتر از حد دو سال پیش خود در آوریل 2018 است. پیشرفت مذاکرات بسته نجات مالی به ارزش 908 میلیارد دلار بعد از مدت‌ها اختلاف و همچنین افزایش آمار ابتلا به کرونا در آمریکا و آغاز سیاست‌های محدودسازی به ویژه در ایالت کالیفرنیا از عوامل فشار بر شاخص دلار طی روزهای اخیر بوده است.

روز جمعه نرخ اشتغال ماه نوامبر آمریکا منتشر شد که بدترین نرخ اشتغال در شش ماه اخیر بود و همین امر سبب شد سرمایه‌گذاران امید خود را به تصویب بسته بزرگ نجات مالی افزایش دهند.

ارزش پوند نیز چشم انتظار آخرین دور مذاکرات بریگزیت است که از دیروز آغاز شده است. بسیاری از کارشناسان نسبت به عدم حصول توافق پسابریگزیت با اتحادیه اروپا هشدار داده‌اند. طبق گزارشاتی که منتشر شده است در صورتی که بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا جدا شود سال آینده اقتصاد این کشور 2 درصد افت خواهد کرد و همچنین فشار زیادی بر ارزش پوند وارد خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها