کد خبر 99371

انتشار گزارش افزایش بیش از 4 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا به همراه تعویق نشست اوپک پلاس در نتیجه اختلافات درونی سازمان درباره تمدید توافق کاهش تولید، قیمت نفت را از سقف چند ماهه خود پایین کشید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازار آسیا به دلیل افزایش ناگهانی موجودی ذخایر نفت آمریکا و اختلافات درون سازمان اوپک که منجر به تعویق نشست اوپک پلاس شده است به روند نزولی خود ادامه داد.

قیمت نفت آتی برنت 27 سنت معادل 0/6 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 47 دلار و 15 سنت رسید و در آستانه غلتیدن به کانال 46 دلاری قرار گرفت. همچنین نفت خام آمریکا با 29 سنت معادل 0/7 درصد کاهش به زیر 45 دلار رفت و اکنون هر بشکه نفت آمریکا در بورس نیویورک 44 دلار و 26 سنت معامله می‌شود.

انجمن نفت آمریکا (API) در گزارشی اعلام کرد موجودی ذخایر نفت خام این کشور هفته گذشته 4 میلیون و 100 هزار بشکه افزایش یافته در حالی که تحلیل‌گران بازار نفت در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که ذخایر نفت آمریکا با کاهش 2 میلیون و 400 هزار بشکه‌ای روبرو شود.

افزایش ذخایر نفت آمریکا در کنار تعویق جلسه اوپک پلاس به روند نزولی قیمت جهانی نفت دامن زد و این در حالی است که تا چند روز پیش و قبل از علنی شدن اختلافات درون اوپک تا آستانه 50 دلار نیز پیش رفته بود.

ابتدای این سال در واکنش به افت شدید تقاضای نفت در نتیجه شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان کشورهای عضو اوپک پلاس در نشست خود روزانه 7 میلیون و 700 هزار بشکه از تولید و عرضه خود به بازارها را کاهش دادند و انتظار می‌رفت با توجه به فشار همچنان موجود بر تقاضای نفت این توافق حداقل سه ماه دیگر تمدید شود.

تحلیل‌گران بانک نیوزلند بر این عقیده‌اند که ریسک عدم رسیدن به توافق در مورد تمدید توافق کاهش تولید بسیار بالاست و این می تواند به شدت بازار نفت را مختل کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها