کد خبر 99353

آغاز مذاکرات دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان برای تصویب بسته محرک اقتصادی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و همچنین امیدها به توزیع گسترده واکسن کرونا در جهان باعث افت قیمت اونس در جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای آسیا با افزایش خوشبینی‌ها نسبت به تصویب بسته محرک مالی در آمریکا و توزیع ویروس کرونا کاهش یافت.

قیمت آتی طلا در ساعت 12:25 دقیقه شب به وقت آمریکا با افت 0/32 درصدی به 1813 دلار رسید اما همچنان بالای 1800 دلار در هر اونس معامله می‌شود. ذخایر صندوق بزرگ SPDR همچنین 0/3 درصد کاهش یافت و از 1194 تن در روز دوشنبه به 1191 تن در روز سه‌شنبه رسید.

امیدها نسبت به تصویب بسته نجات مالی بعد از دیدار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری دولت ترامپ برای اولین بار بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزایش یافت.

«میچ مک‌کانال» روزسه‌شنبه از کنگره آمریکا خواست تا اقداماتی را برای تصویب بسته 1.4 تریلیون دلاری برای مبارزه با ویروس کرونا آغاز کند. وی همچنین طرح خود را با جهوری‌خواهان در میان گذاشت.

یک مقام ارشد فدرال رزرو نیویورک در گفتگویی اعلام کرد برنامه وام‌دهی فدرال رزرو بعد از پایان سال دوباره تمدید خواهد شد. اما در همین حین رئیس فدرال رزرو شیکاگو و رئیس فدرال رزرو سان فرانسیسکو اعلام کردند کشور نیاز به بسته محرک پولی جدید ندارد اما ایوانز رئیس فدرال رزرو شیکاگو خواستار حمایت مالی بیشتر برای مبارزه با اثرات اقتصادی ویروس کرونا شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها