کد خبر 99243

خوشبینی نسبت به توزیع گسترده واکسن کرونا در آمریکا طی هفته جاری و همچنین احتمال خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو آمریکا باعث افت بیشتر دلار در معاملات ساعات ابتدایی بازارهای اروپایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر شش ارز جهانی دیگر محاسبه می‌کند با بازگشایی بازارهای اروپایی با افت دوباره مواجه شد و به پایین ترین حد خود از آوریل 2018 رسید.

افت 2.5 درصدی شاخص دلار در ماه نوامبر اکنون رکورد بیشترین افت ماهانه از ماه جولای را نشان می‌دهد. در حال حاضر جفت‌ارز یورو / دلار  با رشد 0/1 درصدی به بالاترین حد سه ماهه اخیر خود رسید و دلار / ین ژاپن نیز با افت 0/1 درصدی روبرو شد.

اگرچه اعضای کنگره آمریکا هیچگونه بسته محرک مالی را برای مقابله با شیوع کووید 19 تصویب نکرده‌اند اما سرمایه‌گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو آمریکا در جلسه بعدی خود در ماه دسامبر خرید اوراق خزانه برای تزریق نقدینگی را تصویب کند.

رئیس فدرال رزرو آمریکا این هفته فردا و پس فردا پیش از حضور در کنگره آمریکا شهادت خواهد داد و در انجا سرنخ‌های بیشترین از برنامه‌های فدرال رزرو به دست سرمایه‌گذاران خواهد رسید. در صورت تصویب خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو احتمال افت شاخص دلار به نقاط پایین‌تر نیز وجود دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها