کد خبر 99221

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازار آسیا در نتیجه احتیاط سرمایه‌گذاران در آستانه اجلاس اوپک پلاس با افت نزدیک به 1 درصدی مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت روز دوشنبه در معاملات بازار آسیا در آستانه نشست مهم اوپک پلاس و احتیاط سرمایه‌گذاران با افت نزدیک به 1 درصدی مواجه شد.

نشست اوپک پلاس در مورد تمدید توافق کاهش تولید امروز برگزار می‌شود و این در حالی است که امارات و قزاقستان با تمدید توافق مخالف هستند .

نفت آتی برنت برای تحویل ماه ژانویه امروز دوشنبه منقضی خواهد شد و 46 سنت معادل 1 درصد افت کرد و نفت تحویل ماه فوریه که معاملات آن پرحجم است 42 سنت کاهش یافت و به هر بشکه 47 دلار و 83 سنت رسید.

نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل ماه ژانویه 48 سنت معادل 1.1 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 45 دلار رسید.

افت قیمت نفت در معاملات اولین روز هفته در آسیا در حالی است که هر دو نفت پایه در ماه نوامبر بازدهی 20 درصدی را ثبت کردند که بعد از ماه می پربازده‌ترین ماه بازار نفت بوده است.

تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران انتظار دارند که توافق کاهش تولید نفت با وجود مخالفت امارات و قزاقستان به دلیل موج دوم ویروس کرونا تمدید شود. در نشست قبلی اوپک پلاس که منجر به توافق کاهش 7 میلیون و 700 هزار بشکه‌ای روزانه تولید نفت شد شده بود کشورها توافق کردند در ماه ژانویه دو میلیون بشکه به بازار اضافه خواهند کرد اما با توجه به شرایط کنونی بازار نفت که آسیب شدیدی در نتیجه شیوع ویروس کرونا خورد انتظار می رود این توافق تمدید شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها