کد خبر 99067

شاخص دلار به دلیل سخنان ترامپ مبنی بر خروج از قدرت در صورت رای کالج الکترال به بایدن و همچنین انتخاب ژانت یلن به عنوان وزیر خزانه‌داری و افزایش احتمال تصویب بسته اقتصادی بزرگ محرک مالی باعث ادامه افت شاخص دلار شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار که نرخ برابری دلار در برابر شش ارز دیگر را اندازه‌گیری می‌کند در ساعات اولیه باز شدن بازارهای اروپایی به روند افت خود ادامه داد و 0/1 درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد. به این ترتیب اکنون شاخص دلار در نقطه‌ی 91.892 قرار گرفت که پایین‌ترین قیمت سه ماه اخیر محسوب می‌شود.

حجم معاملات دلار به دلیل تعطیلات شکرگزاری در ایالات متحده به شدت افت کرده و بسیاری از معامله‌گران در حال گذراندن تعطیلات طولانی آخر هفته خود هستند.

در بازار فارکس یورو / دلار حدود 0/1 درصد رشد کرد و به بالاترین نقطه دو ماه اخیر خود یعنی 1.192 رسید. از طرفی دلار / ین نیز با افت 0/2 درصدی به 104.06 رسیده است و دلار استرالیا / دلار آمریکا نیز با رشد 0/2 درصدی به 0/737 افزایش یافت که آستانه بالاترین حد سه ماهه اخیر این جفت‌ارز است. پوند / دلار نیز با رشد 0/1 درصدی بالاترین حدود سه ماه اخیر را تاچ کرد.

سخنان ترامپ مبنی بر خروج از قدرت در صورت رای کالج الکترال به بایدن و انتخاب ژانت یلن به عنوان وزیرخزانه‌داری بیش از پیش امیدها به تصویب یک بسته بزرگ محرک مالی توسط دموکرات‌ها را افزایش داده است و همین محرک شاخص دلار به سمت پایین و خرید طلا توسط سرمایه‌گذاران بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها