کد خبر 99065

قیمت جهانی نفت که با انتشار خبر ساخت واکسن کرونا توسط شرکت آسترازنکا چند روز پیاپی روند صعودی به خود گرفت در معاملات روز جمعه بازار آسیا افت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ قیمت جهانی نفت که چند روز پیاپی به دلیل ساخت واکسن کرونا توسط چند شرکت دارویی به قیمت ماه مارس خود نزدیک شد در معاملات امروز بازارهای آسیا به دلیل نگرانی از مازاد عرضه و تعطیلات مراسم شکرگزاری در آمریکا با افت مواجه شد. 

امروز نفت برنت با ۰/۷ درصد کاهش به هر بشکه ۴۷ دلار و ۵۰ سنت رسید و نفت آمریکا با ریزش بیش از ۲ درصد نیز به زیر ۴۵ دلار خرید. 

نگرانی سرمایه گذاران از بابت مازاد عرضه نفت در جهان به دلیل افزایش تولید نفت لیبی باعث افت قیمت ها شده است. با این وجود نفت برنت و آمریکا این هفته را با بازدهی بیش از ۶ درصد به پایان رساندند. 

روز دوشنبه کشورهای عضو اوپک پلاس قرار است درباره میزان عرضه نفت در سال آینده تصمیم گیری کنند. طبق گفته منابع آگاه این نشست قرار است توافق کاهش تولید خود را دوباره تمدید کند. این در حالی بود که در توافق قرار بود در ماه ژانویه ۲۰۲۱ دو میلیون بشکه تولید روزانه به بازار افزایش یابد. اما نگرانی از تقاضا و شیوع گسترده ویروس کرونا احتمالا باعث تمدید توافق کاهش تولید اوپک پلاس شود. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها