کد خبر 98997

خوشبینی نسبت به واکسن کرونا و همچنین آغاز مسالمت آمیز روند انتقال قدرت در آمریکا باعث رکوردشکنی شاخص‌های سهام در جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام جهان در نتیجه عبور شاخص داوجونز از مرز 30 هزار واحدی و همچنین خوشبینی نسبت به واکسن کرونا و آغاز روند انتقال قدرت به جو بایدن با رشد مواجه شدند و رکوردهای جدیدی از خود به جا گذاشتند.

همچنین انتشار اخباری مبنی بر احتمال انتخاب «ژانت یلن» به عنوان وزیر خزانه‌داری آمریکا با توجه به طرفداری وی از سیاست‌های انبساط مالی آن هم در شرایط بحران کرونا منجر به اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سهام شد.

افزایش تقاضا برای سهام باعث افزایش شاخص MSCI که شاخص اندازه‌گیری بازار سهام جهان است به یک رکورد جدید شد. این شاخص با افزایش 0/1 درصدی به نقطه 622 واحدی رسید.

شاخص یورواستاکس در ساعات اولیه معاملات اروپایی در حال حاضر 0/1 درصد افزایش یافته و به بالاترین حد 9 ماهه خود رسیده است.

در آسیا نیز شاخص نیککی ژاپن به بالاترین میزان 29 ساله خود رسیده است و شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن 0/2 درصد کاهش یافته که مهمترین عامل آن افت شاخص‌های چینی در نتیجه افزایش بدهی‌هاست.

همچنین در معاملات دیروز بازار سهام آمریکا شاخص داوجونز از نقطه‌ی 30 هزار واحدی عبور کرد  و شاخص اس اند پی نیز رشد 0/2 درصدی را ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها