کد خبر 98975

قیمت جهانی نفت امروز در معاملات آسیایی با افزایش خوشبینی‌ها نسبت به واکسیناسیون گسترده در جهان و همچنین انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در آمریکا افزایش یافت و به نزدیکی 50 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در بازار امروز آسیا در واکنش به امیدها نسبت به گسترش واکسن کرونا در جهان و همچنین آغاز روند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در آمریکا با افزایش مواجه شد.

قیمت نفت آتی برنت با افزایش 1.19 درصدی به هر بشکه 48 دلار و 35 سنت رسید و نفت آتی آمریکا نیز با 1.11 درصد رشد به هر بشکه 45 دلار و 41 سنت رسید. برای اولین بار از ماه مارس امسال هم قیمت نفت برنت و هم نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا بالای 45 دلار در هر بشکه قرار گرفتند.

افزایش قیمت نفت در حالی که بود که مؤسسه نفت آمریکا در گزارش خود از میزان ذخایر نفت آمریکا اعلام کرد در هفته منتهی به 20 نوامبر میزان ذخایر نفت 3 میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافته و این در حالی است که کارشناسان بازار نفت بر این عقیده بودند که ذخایر نفتی آمریکا 333 هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

هفته پیش از آن میزان ذخایر نفت آمریکا افزایش 4 میلیون و 174 هزار بشکه‌ای داشت و این هفته میزان ذخایر با کاهش ناچیز مواجه شده است. افزایش ذخایر آمریکا نتیجه اعمال محدودیت‌های کرونایی در برخی از ایالت‌های آمریکا و کاهش شدید مصرف بنزین در این کشور است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها