کد خبر 98961

در بازار فارکس پس از اعلام شروع انتقال قدرت از ترامپ به بایدن شاهد ریزش طلا و نوسان شدید در بازار جفت ارز EURUSD شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پذیرش شکست در انتخابات آمریکا توسط ترامپ باعث واکنش مثبت بازار جهانی به این مسئله شد زیرا در این صورت منابع مالی نیز در جریان انتقال قدرت از ترامپ به بایدن به تیم ریاست جمهوری دموکراتها داده می شود و بازار منتظر تصویب طرح های حمایت مالی جدید توسط این حزب در دولت امریکا هستند.درواقع این انتقال قدرت باعث ریسک گریزی در بازار و راحت شدن خیال سرمایه گذاران در بازار جهانی شده است.

اما همچنان جریانات ریسک پذیر در بازار وجود دارد مانند افت شدید قیمت طلا در بازار جهانی همراه با ضعیف شدن دلار باعث قدرت گرفتن بازارهای رقیب شده است.

در ابتدای بازار جهانی شاهد افزایش دوباره قیمت بیت کوین به بالای 19 هزار دلار هم بودیم که در ادامه در نهایت بازار این ارز دیجیتال بر روی قیمت 18740 دلار بسته شد و با ریزش بیش از 2 درصد همراه شد. همچنین قیمت ریپل پس از افت 10 درصدی از قیمت حدود 80 سنت به قیمت 63 سنت رسید اما همچنان برآیند قیمتی این ارز دیجیتال در یک هفته گذشته مثبت 115 درصد بوده است.

در معاملات جفت ارزEURUSD با توجه به ریزش دلار و قدرت گرفتن یورو شاهد رشد 40 پیپ در معاملات این بخش از بازار فارکس بوده ایم و دلیل مهم آن را هم می توان گزارش خوب صنعت آلمان و دوام آوردن این کشور در برابر رکود اقتصادی دانست.

ارسال نظر

تازه ها