کد خبر 98908

قیمت جهانی نفت در نتیجه انتشار ساخت سومین واکسن کرونا توسط شرکت آسترازنکا در معاملات امروز بازار آسیایی رشد کرد و نفت برنت مرز 46 دلار در هر بشکه را نیز عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برنت با انتشار خبر ساخت سومین واکسن کرونا این بار با اثرگذاری 70 درصدی افزایش یافت و به بالاترین حد خود از ماه مارس تاکنون رسید. انتشار اخبار ساخت واکسن کرونا امیدها به افزایش تقاضا برای نفت در آینده را بیشتر کرد. از طرف دیگر دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا مجوز آغاز روند انتقال قدرت به رئیس جمهور جدید را صادر کرد.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز بازار آسیا 43 سنت رشد کرد و به هر بشکه 46 دلار و 50 سنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز با 45 سنت افزایش به هر بشکه 43 دلار و 51 سنت رسید.

قیمت نفت در حال حاضر به اوایل ماه مارس یعنی قبل از جنگ نفتی عربستان و روسیه رسیده است. هم برنت و هم نفت آمریکا روز دوشنبه 2 درصد افزایش یافتند و این در حالی است که هفته گذشته نیز رشد 5 درصدی را تجربه کرده بودند.

شرکت آسترازنکا روز دوشنبه اعلام کرد که واکسن آزمایش شده این شرکت دارای قدرت اثرگذاری 70 درصدی است و این میزان می تواند تا 90 درصد نیز پیشروی کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها