کد خبر 98456

در بازار آسیا اتفاق افتاد

قیمت جهانی مس امروز در نتیجه افزایش واردات چین با رشد مواجه شد و از مرز 7 هزار دلار عبور کرد و رکورد سه ساله خود را شکست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی مس در حال حاضر در بازار آسیا با افزایش تقاضای چین از مرز 7 هزار دلار در هر تن عبور کرد و به 7 هزار و 151 دلار رسید.

چین در حال ریکاوری اقتصاد خود بعد از شیوع ویروس کروناست و تقاضای زیادی برای مواد اولیه مس از جمله کنسانتره و همچنین مس پالایش یافته دارد.

از طرف دیگر چین واردات مس و سایر کالاهای دیگر را از استرالیا تحریم کرده و همین امر محرک قیمت بسیاری از کالاهای جهانی است. چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا محسوب می‌شود و تجارت سالانه این دو کشور بالای 240 میلیارد دلار استرالیا معادل 171 میلیارد دلار آمریکاست.

تجارت بین چین و استرالیا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که چین حدود 80 درصد سنگ‌آهن استرالیا را وارد می‌کند و معادل 40 درصد کل صادرات استرالیا به مقصد چین روانه می‌شود.

دلیل تحریم استرالیا توسط چین اظهارات نخست‌وزیر استرالیا در ماه آوریل بود که همراه با دونالد ترامپ خواستار تحقیق درباره منشا ویروس کرونا شده بود. خشمگین شدن چین از این امر باعث تحریم واردات کالاهایی از قبیل گوشت، زغالسنگ و پنبه و سایر کالاها از قبیل مس و کنسانتره مس از این کشور شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها