کد خبر 98451

امید سرمایه‌گذاران بازار نفت به تمدید توافق کاهش روزانه 7 میلیون و 700 هزار بشکه‌ای کشورهای عضو اوپک‌پلاس باعث افزایش قیمت جهانی نفت در بازار امروز آسیا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در بازار امروز آسیا به دلیل افزایش امیدها نسبت به تمدید توافق کاهش عرضه توسط اوپک پلاس باعث افزایش یافت. از طرف دیگر فشار بر نفت به دلیل کاهش تقاضا در نتیجه ادامه شیوع ویروس کرونا در جهان همچنان وجود دارد.

قیمت نفت برنت در بازار امروز آسیا حدود 1 درصد افزایش یافت و به هر بشکه 43 دلار و 20 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با افزایش 1.32 درصدی به هر بشکه 40 دلار و 66 سنت افزایش یافت.

امید سرمایه‌گذاران به تمدید توافق کاهش عرضه کشورهای عضو اوپک پلاس باعث افزایش قیمت نفت در اولین روز هفته شده است. جلسه اوپک پلاس برای مذاکره در مورد تمدید یا عدم تمدید توافق قبلی خود در تاریخ 30 نوامبر برگزار خواهد شد تا سیاست‌گذاری جدید این سازمان در سال آینده مشخص شود.

ماه آگوست 2020 کشورهای عضو اوپک پلاس که شامل کشورهای عضو اوپک و روسیه و برخی دیگر از کشورها می‌شود تصمیم گرفتند به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای جهانی نفت در راستای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت تولید روزانه خود را 7 میلیون و 700 هزار بشکه در روز کاهش دهند.

در حال حاضر تولید نفت لیبی که به تازگی تولید خود را آغاز کرده است به 1 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسیده که باعث مازاد عرضه و فشار بر قیمت نفت خواهد بود. لیبی به مدت تقریبا 8 ماه به دلیل محاصره تاسیسات نفتی خود هیچ تولیدی نداشت.

اکنون در برخی از کشورهای اروپایی رفت و آمد وسایل نقلیه به دلیل اعمال محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله کشور فرانسه حدود 50 درصد کاهش یافته است که این خود عاملی برای کاهش تقاضای نفت است. همچنین فردا قرار است مؤسسه نفت آمریکا میزان ذخایر نفتی موجود ایالات متحده را اعلام کند که در صورت کاهش ذخایر قیمت نفت می‌تواند باز هم افزایش یابد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها