کد خبر 98327

قیمت طلا که با انتشار خبر ساخت واکسن کرونا ریزش سنگین را تجربه کرد دوباره با افزایش نگرانی از قرنطینه و ریسک کرونا در حال نزدیک شدن به مرزهای ۱۹۰۰ دلار است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ قیمت طلا در بازارهای جهانی در آخرین روز هفته با افزایش قیمت مواجه شد که مهمترین دلیل آن هشدار مقامات جهانی درباره احتمال قرنطینه و شیوع ویروس کروناست. 

طلا که در بازار امروز آسیا با کاهش شاخص دلار افزایش اندکی را تجربه کرده بود با آغاز فعالیت بازارهای اروپا و آمریکا بر سرعت رشد خود افزود به طوری که تاکنون ۲۰ دلار ا معادل تقریبا یک درصد قیمت را تجربه کرده است. 

هشدار مقامات اروپا و آمریکا درباره احتمال قرنطینه سراسری به دلیل رکوردشکنی های ابتلا به ویروس کرونا باعث افزایش ریسک سیستماتیک بین المللی و فشار بر قیمت طلا به سمت بالاتر شده است. نرخ بازدهی اوراق قرضه نیز در حال کاهش است که خود عاملی برای حرکت سرمایه گذاران به سمت خرید طلاست. 

در معاملات امروز قیمت نقدی طلا تا مرزهای ۱۹۰۰ دلار پیش رفته و انتظار می رود که از این مقاومت خود طی ساعات آتی عبور کند. شاخص دلار نیز به دنبال افزایش احتمال تصویب بسته محرک اقتصادی در حال کاهش است . 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها