کد خبر 98178

با ریاست جمهوری بایدن در آمریکا و خبر انتشار واکسن کرونا شرایط تقاضای نفت امکان تغییر دارد و این موضعات می تواند در تصمیم اوپک تاثیرگذار باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت نفت، عبدالعزیز بن سلمان روز دوشنبه (۱۹ آبان‌ماه در کنفرانس مجازی نفت و گاز ابوظبی اعلام کرد که توافق کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) می‌تواند مانند گذشته و در صورت اتفاق‌نظر اعضا تعدیل شود.

وی افزود: ما با مشورت با دوستان خود این تعدیل را انجام دادیم - بعضی از آنها در اینجا حضور دارند و برخی دیگر حضور ندارند، اما می‌دانم که تا چه اندازه به اصل تعدیل پایبند هستند.

این سخنان وزیر انرژی عربستان در پاسخ به این پرسش بود که آیا ائتلاف اوپک پلاس از ماه ژانویه به جای تسهیل کاهش تولید، کاهش تولید کنونی را تمدید خواهد کرد یا خیر.

بر اساس توافق کاهش تولید اوپک پلاس، قرار است این ائتلاف کاهش تولید کنونی روزانه ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای را تسهیل کند و این رقم از ابتدای ماه ژانویه ۲۰۲۱ به ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز برساند.

بن سلمان افزود: این بحث را مطرح می‌کنیم، این تعدیل حتی می‌تواند فراتر از آنچه که تحلیلگران درباره آن صحبت می‌کنند، باشد.

وی تصریح کرد: با وجود افزایش تولید نفت لیبی و اعمال محدودیت‌های جدید برای مهار ویروس کرونا، بازار نفت همچنان پایدار است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها