کد خبر 98131

در معاملات امروز بازارهای آسیایی

شاخص دلار در ادامه روند نزولی خود بعد از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا در معاملات امروز بازارهای آسیایی به پایین‌ترین حد خود از اوایل ماه سپتامبر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار امروز دوشنبه در معاملات آسیایی به روند کاهشی خود ادامه داد که نشان‌دهنده تاثیرات پیروزی جو بایدن و چشم‌انداز افزایش محرک‌های مالی در اقتصاد ایالات متحده است. همچنین با توجه به ابقای سیاست‌های انبساطی فدرال رزرو آمریکا و خوشبینی نسبت به تجارت جهانی پیش‌بینی کاهش شاخص دلار همچنان مورد انتظار سرمایه‌گذاران ارز است.

شاخص دلار با ادامه روند افت خود اکنون به کمترین حد خود از اوایل ماه سپتامبر رسیده است که نشان‌دهنده تقویت ارزهای مقابل دلار آمریکاست. نرخ برابری یوان در برابر دلار به بالاترین حد خود در 28 ماه اخیر رسیده است و دلار نیوزیلند با افزایش بیش از نیم درصدی به بیشترین مقدار خود در 19 ماه اخیر رسیده است. دلار استرالیا نیز در ادامه روند صعودی خود رکورد هفت هفته‌ی خود را پشت سر گذاشته است.

پوند در برابر دلار نیز اکنون بیشترین حد خود در دو ماه اخیر را تجربه کرده است  و یورو نیز با افزایش 0/1 درصدی میزان افزایش خود در برابر دلار را در یک هفته اخیر به 2 درصد رساند. اکنون هر یورو در بازار ارز به مقدار 1.1895 در برابر دلار معامله می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها