کد خبر 98111

چشم انداز پوند در بازار جهانی منفی است و تا زمانی که وضعیت BREXIT مشخص نشود و اخبار مناسبی در رابطه با آن منتشر نشود نمی توان چشم انداز خوبی را برای پوند در نظر گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اخبار منتشر شده درباره BREXIT چندان خوش آیند نیست و تا زمانی که مذاکره مستقیمی درباره این موضوع منتشر نشود نمی توان امیدی به رشد پوند در بازار جهانی داشت، در اوایل هفته گذشته اخباری در رابطه با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منتشر شد که در نهای آخر هفته توسط دولت ها تکذیب شدند و باعث تضعیف دوباره پوند در برابر دیگر ارزها شد.

اختلاف نظرها میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مانعی بر سر توافق دو طرف است و تا زمانی که مشکلات حل نشود تکلیف این معاهده مشخص نخواهد شد.اتحادیه اروپا نهایت مهلتی که به انگلیس برای مذاکره داده است 15 نوامبر 2020 است که و هرچه به این تاریخ نزدیکتر می شود نوسانات پوند نیز شدیدتر شده و باعث تقاضای کمتر در بازار شده و احتمال تضعیف دوباره پوند توسط تحلیلگران ارشد بازار داده شده است.

با توجه به خبر منتشر شده درباره کرونا جهش یافته در دانمارک، دولت انگلیس دستور بستن مرزهای این کشور بر روی شهخروندان دانمارک را صادر کرد و کشور دوباره به قرنطینه برگشته است. هفته آینده انگلیس تصمیم دارد شاخص ا شتغال و GDPخود را منتشر کند که به دلیل شرایط کرونایی این کشور بعید است که شاخص های مثبتی را اعلام کند.

 

ارسال نظر

تازه ها