کد خبر 98014

با توجه به انتخابات آمریکا و نامشخص یودن نتیجه آن سهام بازار های چین یکدست قرمز پوش شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  ان تی دی، در میان عدم اطمینان در مورد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، سرمایه‌گذاران در حال بازگشت به سمت چین هستند. آنان توجه خود را به سمت شرکت‌های چینی معطوف کرده‌اند، زیرا دولت بالقوه بایدن باعث افزایش سهام آسیا و یوان چین می‌شود. بسیاری بر این باورند که بایدن در صورت انتخاب موضع ملایم‌تری در برابر چین اتخاذ می‌کند.

تحلیلگران می‌گویند: موانع فعالیت‌های شرکت‌های چینی که قصد سرمایه‌گذاری یا کسب درآمد در ایالات متحده دارند، نه‌تنها به دلیل موضوعات حساس مانند جنگ تجاری و هنگ‌کنگ، بلکه به دلیل تهدید چین برای امنیت ملی ایالات متحده از طریق فناوری و نگرانی‌های گمراه کردن سرمایه‌گذاران توسط چین می‌تواند ادامه یابد.

در همین حال، شرکت داروسازی  فایزر(Pfizer) درخواست‌های غیررسمی مربوط به فعالیت خود در چین دریافت کرده است.

این درخواست‌ها بر اساس واحد قانون اقدامات فساد آمیز خارجی (FCPA) دادگستری و کمیسیون معاملات ارزی و اوراق بهادار بررسی شده است. این شرکت درگیر پرداخت‌های غیرقانونی برای برنده شدن تجارت در خارج از کشور ازجمله در روسیه، بلغارستان، چین و ایتالیاست.

برای شرکت‌ها و شرکت‌های خارجی که سهام آن‌ها در ایالات متحده معامله می‌شود، رشوه دادن به مقامات دولتی در کشورهای خارجی غیرقانونی است.

در حال حاضر، پس از ۱۳ سال غیبت، استرالیا در حال پیوستن به یک تمرین مشترک نظامی در منطقه هند و اقیانوس آرام است. شرکت‌کنندگان شامل ایالات متحده، ژاپن و هند هستند.

تمرینات مالابار نمایش قدرت نظامی است و مورد کنونی  در پاسخ به تجاوزات چین در منطقه است. استرالیا فقط یک‌بار در سال ۲۰۰۷ در این نمایش شرکت کرد و  تصمیم این کشور برای پیوستن مجدد به این تمرین ممکن است نشانه‌ای از موضع‌گیری حتی شدیدتر از پیش در برابر پکن باشد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها