کد خبر 97985

طبق آمارهای تجارت خارجی چین صادرات این کشور در ماه اکتبر رشد 11.4 درصدی داشته است در حالی که اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز انتظار رشد 9.3 درصدی را می‌کشیدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، داده‌های تجارت خارجی چین نشان می‌دهد صادرات چین در ماه اکتبر با بیشترین سرعت در 19 ماه اخیر خود حرکت کرده و واردات این کشور نیز طبق آمارها نیز شاهد افزایش بوده است. این داده‌ها نشان‌دهنده ریکاوری دومین اقتصاد جهان بعد از ضربه کرونا در ابتدای این سال بوده است.

آمارها نشان می‌دهد که صادرات چین در ماه اکتبر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.4 درصد افزایش یافته است  و این در حالی است که اقتصاددانان رشد 9.3 درصدی را انتظار داشتند. در ماه قبل صادرات این کشور 9.9 درصد رشد کرده بود.

با افزایش صادرات چین در ماه اکتبر میزان مازاد تجاری این کشور در این ماه به 58 میلیارد و 440 میلیون دلار رسید در حالی که انتظارها مازاد تجاری 46 میلیارد دلاری را انتظار می‌کشیدند. همچنین مازاد تجاری چین در ماه قبل 37 میلیارد دلار بوده است.

از طرف دیگر تجارت خارجی چین با ایالات متحده نشان می‌دهد که مازاد تجاری چین با آمریکا در ماه اکتبر به 31 میلیارد دلار رسیده است در حالی که ماه سپتامبر میزان مازاد 30 میلیارد و 750 میلیون دلار بود.

میزان واردات چین در ماه اکتبر نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 4.7 درصدی داشته است که رقمی کمتر از ماه قبل بوده است. در ماه سپتامبر میزان واردات چین 13.2 درصد رشد کرد. اقتصاددانان انتظار رشد واردات به میزان 9.5 درصد داشتند اما آمارهای واقعی کمتر از این مقدار بود اگر چه همچنان این کشور شاهد افزایش واردات است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها