کد خبر 97974

با توجه به شیوع دوباره کرونا در جهان و نامشخص بودن وضعیت انتخابات آمریکا، شاهد رشد قیمت بیت کوین به صورت مداوم در بازارهای جهانی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای جهانی در دو هفته اخیر با دو موضوع شیوع گسترده کرونا در جهان و انتخابات آمریکا دست و پنجه نرم می کند و با توجه به کاهش میزان سرمایه گذاری ها در بازار جهانی، ریسک هر سرمایه گذاری به شدت افزایش یافته است. در این میان بازار ارزهای دیجیتال با استقبال گسترده سرمایه گذاران همراه بوده و رشد قابل توجهی در دو هفته اخیر داشته است.

بیت کوین

قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی به 15 هزار و 506 دلار و 21 سنت رسیده است و با رشد 12 درصدی قیمت نسبت به هفته گذشته مواجه شده و نسبت به ماه گذشته بیش از 40 درصد رشد قیمتی داشته است.

در 3 سال اخیر قیمت امروز بیت کوین رکورد زد و به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسید.

یکی از تحلیلگران ارشد بازار جهانی اعلام کرد: سودهای منفی برای بازار بیت کوین خوب است، با افزایش بدهی‌های جهانی کشورها، رشد می‌کند.

در کنار این موضوع باید به اعلام قرنطینه شدن اروپا هم توجه کرد که این مساله باعث انقباض شدید اقتصادی در اروپا خواهد شد.

انقباض اقتصادی موجود در اقتصاد اروپا باعث شده است تا نشانه‌های صعودی در بازار کم‌رنگ‌تر از همیشه باشند. شاپیتز در اظهارات خود با اشاره به وضعیت این بازارها، عنوان می‌کند که بازار سهام آلمان تنها در هفته گذشته، ۴.۱ تریلیون دلار از دست داده واین میزان پس از سقوط ارزی آلمان در مارس(اسفند) به دلیل شیوع کرونا بی‌سابقه بوده است.

 

اتریوم

قیمت هر اتریوم در بازار جهانی با رشد 19 درصدی که نسبت به هفته گذشته داشته به 457 دلار رسیده است.همچنین نیز در یک ماه گذشته با رشد بیش از 30 درصد همراه شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها