کد خبر 97969

قیمت طلا که در معاملات امروز صبح بازارهای آسیایی کمی عقب نشست دوباره با فعالیت بازارهای اروپایی روند صعودی خود را پی گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ قیمت اونس جهانی در روزهای اخیر با نوسانات زیادی مواجه شده است و احتمال تقویت پیروزی بایدن در انتخابات عامل اصلی تضعیف دلار و تحریک طلا در بازار است. 

اونس جهانی که در معاملات آسیایی در نتیجه افزایش قیمت دلار با افت مواجه شده بود دوباره با فعالیت بازارهای اروپایی روند صعودی خود را پی گرفت. 

قیمت طلا در حال حاضر با افزایش ۰/۶ درصدی از مرز ۱۹۶۰ دلار عبور کرده و این احتمال وجود دارد که با اعلام رسمی پیروزی بایدن در انتخابات روند رو به رشد خود را ادامه دهد. 

عامل اصلی افزایش قیمت طلا امیدها به تصویب محرک های مالی ضد کرونایی در دولت بایدن است که عاملی برای کسری بودجه بیشتر و تضعیف دلار و به تبع آن افزایش قیمت طلا خواهد بود. افزایش آمار ابتلا به کرونا در اروپا و آمریکا و افزایش ریسک های سیستماتیک بین المللی نیز بانک های مرکزی و سرمایه گذاران خرد را به سمت خرید طلا سوق می دهد. 

اما عامل کند شدن قیمت طلا ناکامی دموکرات ها در کنترل مجلس سنای آمریکاست و رییس جمهور دموکرات و سنای جمهوری خواه برای سرمایه گذاران به معنای عدم توفیق دموکرات ها در افزایش مالیات شرکت ها که سیاست اصلی بایدن است خواهد بود. 

انتهای خبر

ارسال نظر

تازه ها