کد خبر 97472

باتوجه به افزایش روز افزون تعداد مبتلایان کرونا در جهان عوامل ریسک پذیر کردن بازار با افزایش همراه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افزایش آمار مبتلایان به کرونا در جهان باعث شده است که شاخص سهام های اروپا و آتی سهام آمریکا با افت همراه شوند. همچنین این مساله بر روی افزایش ارزش دلار در بازار فارکس تاثیر بسازایی داشته و تقاضا برای دلار را در بازار افزایش داده است. در کنار این موارد می توان به بن بست خوردن بسته حمایت الی دموکرات ها هم اشاره کرد که باتوجه به شرایط پیش آمده امیدی به تصویب این بسته حمایتی تا قبل از انتخابات آمریکا نیست.

انتخابات آمریکا هفته آینده برگزار می شود و این مساله باعث شده تا سرمایه گذاران احتیاط کرده و وارد بازار معاملات نشوند تا ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند این مساله روی افزایش ریسک ازار تاثیر گذاشته و جریان نوسانات را با افزایش همراه کرده است. همین موضوع باعث شده است تا تقاضا برای گول نقد(دلار) در بازار افزایش یافته و ارزش دلار در برابر دیگر ارزها همچنان صعودی عمل کند.

بازار نفت خام قیمت نفت خام سبک (WTI) به زیر ۳۹ دلار سقوط کرده و شاخص MSCI آسیا و اقیانوسیه هم به اندازه ۰٫۳ درصد افت کرده است. امروز بازارهای سهام ژاپن و کره جنوبی هم در محدوده منفی بسته شدند.

این هفته باید منتظر گزارش های مالی شرکت های بزرگ و مهم مانند فیسبوک، آمازون، اپل و ... باشیم. تنها بخش امیدوارکننده برای این گزارش ها افزایش دورکاری کارکنان این شرکت های بزرگ است که می تواند هزینه های شرکت مزبور را کاهش داده باشد.اگر گزارش‌های مالی شرکت‌های فناوری هم ناامید کننده باشند، بازار با نوسانات شدید همراه خواهد شد.

 

ارسال نظر

تازه ها