کد خبر 96909

رد شدن بسته نجات مالی ترامپ توسط رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و توقف آزمایشات بالینی واکسن ویروس کرونا توسط دو شرکت «الی لیلی» و «جانسون اند جانسون» باعث افزایش قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای آسیا شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا که دیروز تحت تاثیر موانع ایجاد شده برای بسته تحریک اقتصادی آمریکا و کاهش رقم این بسته توسط جمهوری‌خواهان با افت بیش از 30 دلاری به زیر 1900 دلار در هر اونس رفت امروز در معاملات بازارهای آسیا رشد کرد.

رشد قیمت طلا در نتیجه از بین رفتن امیدها برای تصویب بسته مالی قبل از انتخابات آمریکا و نیز کاهش امیدهای درمان ویروس کووید 19 به دلیل توقف آزمایشات بالینی شرکت «جانسون اند جانسون» و «الی لیلی» رخ داد.

طلای آتی 0/17 درصد افزایش یافت و به 1897 دلار در هر اونس رسید در حالی که تا قبل از افت بیش از 2 درصدی دیروز در نقطه بالای 1936 دلار خرید و فروش می‌شد.

نانسی پلوسی دیروز ضمن مخالفت با بسته 1.8 تریلیون دلاری ترامپ اعلام کرد این میزان بسیار با آنچه برای جلوگیری از رکود اقتصادی ناشی از آسیب‌های ویروس کرونا نیاز است فاصله دارد.

روز سه‌شنبه شرکت دارویی «الی لیلی» آزمایش بالینی واکسن کرونا را متوقف کرد در حالی که شرکت جانسون اند جانسون یک روز قبل به دلیل بیماری ناشناخته یکی از افراد تست شده آزمایش خود را متوقف کرده بود. همین امر باعث شد که سرمایه‌گذاران اشتهای ریسک خود را کاهش دهند و به سمت خرید دلار بروند.

انتشار این اخبار و صحبت‌های نانسی پلوسی باعث افت شاخص‌های سهام آسیا در معاملات امروز چهارشنبه نیز شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها