کد خبر 96862

داده‌های منتشر شده از صرافی‌ها نشان می‌دهد که بعد از افزایش قیمت بیت‌کوین در روزهای اخیر و لمس کردن نقطه 11 هزار و 500 دلاری خالص موقعیت خرید معامله‌گران عمده بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کوین تلگراف در تاریخ 7 اکتبر گزارش داد که معامله‌گران عمده ارزهای مجازی از میانه ماه سپتامبر موقعیت فروش به خود گرفته‌ بودند به طوری که نسبت موقعیت خرید به فروش به پایین‌ترین حد خود در 10 هفته رسید. تمامی این نسبت‌ها بعد از اینکه بیت‌کوین مرز 11 هزار دلاری را رد کرد تغییر یافت.

طبق داده‌های منتشرشده توسط OKEx نسبت موقعیت‌های خرید به فروش معامله‌گران عمده ارزهای دیجیتال در تاریخ 9 اکتبر به 0/75 درصد کاهش یافت که این به معنای خالص 25 درصدی موقعیت فروش معامله‌گران عمده در این بازار است که سیگنال یک روند نزولی را به بازار صادر می‌کند.

موقعیت معامله‌گران عمده بازار از اهمیت بنیادی برخوردار است. اگرچه بازار آتی تعادلی بین خریداران و فروشندگان ایجاد می‌کند اما موقعیت معامله‌گران عمده در بازار می‌تواند از موقعیت نسبت بزرگتر معامله‌گران خرد متفاوت باشد. تحلیل‌گران و معامله‌گران با بررسی کل موقعیت معامله‌گران عمده در بازار می‌توانند روند نزولی یا صعودی بازار را تا حدی تشخیص دهند.

بازار ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته نه تنها شاهد بسته شدن موقعیت فروش معامله‌گران عمده بوده است بلکه در حال حاضر موقعیت این معامله‌گران خالص خرید 25 درصدی را نشان می‌دهد. این نشانه خوبی برای بازیابی مطمئن بازار است.

داده‌های منتشرشده از صرافی «بایننس» نیز همین تصویر را نشان می‌دهد به طوری که نسبت موقعیت خرید معامله‌گران عمده بازار از 9 درصد به 23 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است.

این داده‌ها نشان می‌دهند که معامله‌گران عمده پیش از افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین در موقعیت فروش قرار گرفته بودند اما این روند بعد از صعود اخیر قیمت بیت‌کوین و لمس کردن نقطه 11 هزار و 500 دلاری تغییر جهت داده است. اگر معامله‌گران عمده در موقعیت خرید باشند معمولا این امر سیگنالی در جهت تقویت روند را به بازار می‌دهد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها