کد خبر 96783

شاخص دلار که در روزهای اخیر در نتیجه آغاز مذاکرات بسته نجات مالی ویروس کرونا با افت مواجه شده بود و روز جمعه به پایین‌ترین حد شش هفته اخیر رسید دوباره با توقف این مذاکرات با افزایش روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص دلار در معاملات روز دوشنبه به دنبال توقف مذاکرات حول بسته نجات مالی آمریکا افزایش یافت و سایر ارزها نیز در برابر دلار تضعیف شدند.

ارزش یورو در برابر دلار حدود 0/15 درصد کاهش یافت  و به 1.1818 رسید در دلار استرالیا نیز با افت 0/25 درصدی مواجه شد. یوان چین در نتیجه کاهش نرخ ضروری ذخایر مؤسسات مالی چینی در معاملات سلف ارزی توسط بانک خلق چین با کاهش در برابر دلار مواجه شد.

شاخص دلار اکنون در نقطه 93.104 واحدی قرار گرفته است و از کف ارزشی روز جمعه یعنی 92.997 فاصله گرفت. روز جمعه شاخص دلار در پایین‌ترین نقطه 6 هفته اخیر خود قرار گرفته بود که مهمترین دلیل تضعیف دلار مذاکرات بسته مالی آمریکا بود.

دونالد ترامپ روز جمعه پیشنهاد یک بسته 1.8 تریلیون دلاری را داد که به بسته مالی دموکرات‌ها یعنی 2.2 تریلیون دلار نزدیکتر بود. اما این پیشنهاد ترامپ با انتقاد برخی از جمهوری‌خواهان مواجه شده است چرا که انها بر این عقیده هستند این بسته باعث افزایش بدهی دولت خواهد شد و به هزینه جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر تمام خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها