کد خبر 96781

قیمت آتی نفت در معاملات امروز بازار آسیا با پایان اعتصابات در نروژ و همچنین آغاز مجدد تولید در خلیج مکزیک با تضعیف طوفان دلتا در معاملات اولین روز هفته کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت برای دومین جلسه متوالی با فشار عرضه و کاهش قیمت مواجه شد به طوری که از اوج قیمتی خود در پنجشنبه هفته گذشته فاصله گرفت.

در جلسه معاملاتی روز دوشنبه در بازار آسیا قیمت نفت در نتیجه پایان اعتصابات نیروی کار صنعت نفت نروژ و همچنین بازگشت تولیدکنندگان آمریکایی در نتیجه تضعیف طوفان دلتا روند نزولی خود را از سر گرفت.

قیمت نفت برنت برای تحویل دسامبر 0/8 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 42 دلار و 53 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدییت برای تحویل ماه نوامبر هر بشکه 40 دلار و 30 سنت معامله ‌شد که با کاهش 0/7 درصدی در جلسه امروز بازار آسیا همراه بود.

قیمت نفت در حالی برای دومین روز متوالی با روندی نزولی معامله می‌شود که برآیند هفته گذشته مثبت بوده و رشد 10 در صدی را از خود به جا گذاشته بود که بیشترین میزان افزایش هفتگی قیمت نفت از ماه ژوئن بود. این افزایش قیمت در نتیجه اعتصاب کارگران صنعت نفت نروژ و توقف 25 درصدی تولید نفت این کشور و همچنین طوفان دلتا در خلیج مکزیک بود که باعث توقف تولید 1.5 میلیون بشکه نفت در سواحل این خلیج شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها