کد خبر 96743

در ارزیابی هفتگی سایت کیتکو بیشتر سرمایه گذاران و فعالین حرفه ای بازار جهانی نسبت به رشد قیمتی انس طلای جهانی در هفته آتی خوش بین هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دو هفته گذشته بازار انس طلای جهانی با ریزش های متعددی همراه بود اما در آخرین روزهای معاملاتی هفته ای که گذشت شاهد افزایش دوباره قیمت انس طلا و ریزش دلار در بازار جهانی به دلیل مطرح شدن دوباره بحث اعطای بسته حمایتی مالی توسط دولت ترامپ بودیم. به همین دلیل طلا در آخرین روز معاملاتی در محدوده 1930 دلار قرار گرفت و مقاومت 1900 دلاری را شکست.

سایت کیتکو در نظرسنجی هفتگی خود از خوش بینی سرمایه گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار جهانی نسبت به رشد قیمتی انس طلای جهانی در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد 76 درصد فعالین وال استریت به رشد قیمت طلا خوشبین هستند، 18 درصد نظر خنثی دارند، تنها 6 درصد از آن ها نسبت به این بازار خوشبین نیستند و 54 درصد سرمایه گذاران خرد هم امید به افزایش قیمت طلا در هفته جاری دارند.

تحلیلگران وال استریت روند بازار انس طلای جهانی را چطور پیشبینی می کنند؟

کولین سیزینسکی یکی از تحلیلگران و استراتژیست ارشد در شرکت مدیریت سرمایه SIA است که درباره روند قیمت انس طلا در هفته جاری گفته است: «پیش بینی من از بازار طلا در هفته پیش رو افزایش قیمت این فلز گران بها است و در صورتی که بسته حمایتی مالی دولت تصویب شود می توان یک صعود قیمتی خوب را انتظار داشت. اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشورها و همچنین پیش رو بودن انتخابات امریکا نمی توان خیلی به تصویب شدن بسته حمایتی امید داشت.

آدریادی رئیس شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی بر این باور است که افت قیمتی طلا در دو هفته گذشته می تواند توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند زیرا تحلیل های فاندامنتالی از موقعیت مناسب خرید انس طلای جهانی خبر می دهد و به نفع سرمایه گذاران است که این خرید را انجام دهند.

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها