کد خبر 96649

آغاز مجدد مذاکرات بسته نجات مالی 1.8 تریلیون دلاری و نیز افزایش حجم معاملات در بازار نقدی ارزهای دیجیتال باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شد به طوری که قیمت هر بیت‌کوین از 11 هزار دلار عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای مالی جهان این روزها تحت تاثیر آغاز مجدد مذاکرات بسته نجات مالی کنگره آمریکاست به طوری که با آغاز مجدد این مذاکرات بازار شاهد عبور اونس جهانی از مرز 1930 دلار بود. شاخص‌های سهام نیز واکنش مثبتی به این رویداد داشتنند و در بازار آمریکا برای دومین هفته متوالی روندی صعودی را رقم زدند.

بیت‌کوین نیز از این رویداد تاثیر گرفت و از آنجا که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران نقش یک دارایی ریسک‌گریز دارد با ارزان شدن دلار در بازارهای جهانی روند صعودی قدرتمندی را در معاملات روز جمعه طی کرد.

کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال از جمله «موهیت سوروت» بر این عقیده‌اند که افزایش قیمت بیت‌کوین در نتیجه افزایش حجم معاملات در بازار نقدی است. این امر از مشاهده نرخ پریمیوم‌های بازار نقدی در مقایسه با بازار آتی کاملا مشخص است.

«مایک مک‌گلون» تحلیل‌گر بازار کامودیتی‌ها در بلومبرگ عقیده دارد چشم‌انداز پیروزی بایدن و تغییر سیاست‌گذاری‌های دوره ترامپ عامل روشنی برای تقویت تقاضای بیت‌کوین است. وی همچنین ادامه داد در کوتاه مدت مذاکرات بسته نجات مالی 1.8 تریلیون دلاری کنگره آمریکا عاملی برای افزایش قیمت بیت‌کوین در معاملات است.

در حال حاضر هر بیت‌کوین با بیش از 4.5 درصد افزایش به قیمت 11 هزار و 391 دلار معامله می‌شود و ارزش معاملات 24 ساعت گذشته 21 میلیارد و 720 میلیون دلار بوده است. همچنین ارزش کل بازار بیت‌کوین اکنون 210 میلیارد و 890 میلیون دلار است.

ایتریوم دیگر ارز دیجیتال محبوب سرمایه‌گذاران بازار ارزهای مجازی رشد 7.5 درصدی را تجربه کرد و به 375 دلار و 44 سنت رسید و ارزش معاملات 24 ساعت گذشته 12 میلیارد دلار بوده است. کل ارزش بازار ایتریوم 42 میلیارد و 400 میلیون دلار است.

ریپل ارز محبوب بعدی بازار رشد بیش از 2 درصدی را تا این لحظه پشت سر گذاشته است و به قیمت 0/256 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار 24 ساعت گذشته این ارز 1 میلیارد و 680 میلیون دلار بوده است و کل ارزش بازار ریپل نیز 25 میلیارد و 660 میلیون دلار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها