کد خبر 96550

بعد از بازگشت ترامپ به کاخ سفید

با اعلام ترامپ مبنی بر توقف مذاکرات حول بسته مالی 2.2 تریلیون دلاری دموکرات‌ها و به دنبال آن افزایش شاخص دلار قیمت طلا در بازارهای جهانی دوباره به زیر 1900 دلار افت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دیروز ترامپ در بیانیه‌ای از نمایندگانش خواست که مذاکرات حول بسته مالی دموکرات‌ها به ارزش 2.2 تریلیون دلار را تا بعد از انتخابات به تعلیق درآورند و به جای آن بر روی بسته 25 میلیارد دلاری کمک به ایرلاین‌ها متمرکز شوند. ترامپ بر این عقیده است که بسته مالی دموکرات‌ها هیچ ارتباطی با بیماری کووید 19 ندارد.

وی همچنین از کنگره آمریکا خواست که بر روی تایید قاضی جدید دیوان عالی آمریکا «ایمی کانی برت» کار کنند.

به دنبال این تصمیم شاخص دلار با افزایش ارزش مواجه شد و طلا نیز که ارتباط معکوسی با گرانی دلار دارد با افت ارزش مواجه شد.

طلای فیوچرز 1.17 درصد از ارزش خود را از دست داد و به 1886 دلار در هر اونس رسید و این در حالی است که دیروز شاخص‌های سهام آمریکا به دنبال تصمیم ترامپ با شوک مواجه شدند و بیش از 1 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: «نانسی پلوسی خواستار 2.4 تریلیون دلار برای کمک مالی به مناطق محروم با ساکنین خلافکار در مناطق دموکرات نشین است، پول به هیچ وجه مربوط به کووید 19 نیست. ما یک پیشنهاد بسیار سخاوتمندانه 1.6 تریلیون دلاری ارائه داده‌ایم و طبق معمول، حسن‌نیتی در  اهدافش نیست.

من دارم آنها را رد می کنم، درخواست و نگاهم به آینده کشور ما است. من به نمایندگان خود دستور داده‌ام که   رایزنی‌ها را متوقف کنند تا بعد از انتخابات، بلافاصله پس از پیروزی من، یک لایحه اصلی محرک را تصویب کنیم که کارآیی بیشتری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی‌ها داشته باشد.

من مطمئنم میچ مک‌کانل تأخیر نمی‌کند، بلکه در عوض تمام وقت خود را در تأیید نامزد برجسته من در دیوان عالی فدرال ایالات متحده، ایمی کانی برت متمرکز می‌کند. اقتصاد ما خیلی خوب پیش می رود. بازار سهام در سطح رکورد، همچنین میزان اشتغال و پرداخت بیکاری...

همچنین در اعداد و ارقام بازیابی شغل ها و  بهبود اقتصاد ، جهان را رهبری می کنیم و بهتر از اینها در راه هستند!»

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها