کد خبر 96470

روز سراسر سبز بازارهای مالی جهان

بازارهای مالی جهان دیروز و امروز با ترخیص ترامپ از بیمارستان والتر رید رشد کردند و برخی از شاخص‌ها از جمله شاخص‌های نفتی رشدهای هنگفتی تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای مالی جهان دیروز و امروز در واکنش به ترخیص ترامپ از بیمارستان والتر رید با یک موج صعودی قدرتمند کار خود را پی گرفتند.

بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز چهارشنبه به استقبال ترخیص ترامپ از بیمارستان رفتند و شاخص‌های آسیایی در معاملات امروز در محدوده سبز بازار قرار گرفتند. شاخص نیککی ژاپن نیم درصد رشد کرد  و تاپیکس دیگر شاخص بازار بورس توکیو نیز رشد 0/4 درصدی را در معاملات امروز ثبت کرد. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ نیز در معاملات بعد از ظهر امروز رشد 0/7 درصدی از خود به جا گذاشت.

شاخص بورس استرالیا 0/3 درصد رشد کرد و این در حالی بود که تراز تجاری کالاها و خدمات این کشور طبق گزارشات منتشر شده توسط مرکز ملی آمار استرالیا در بازه زمانی جولای تا آگوست 43 در صد افت کرد.

شاخص کوسپی کره جنوبی نیز با رشد 0/5 درصدی به کار خود در معاملات امروز پایان داد و در نهایت شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن رشد 0/7 درصدی را بر روی تابلوها ثبت کرد.

در وال استریت نیز به محض انتشار خبر ترخیص، داوجونز 465 واحد معادل 1.7 درصد افزایش یافت و اس اند پی نیز 1.8 درصد به ارزش خود در بازارها اضافه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز 2.3 درصد افزایش یافت که نشان از روند صعودی قدرتمند سهام غول‌های فناوری بود.

بازارهای سهام اروپا نیز همین وضعیت را داشتند و نسبت به ترخیص ترامپ از بیمارستان واکنش مثبت نشان دادند. فوتسی لندن 0/7 درصد افزایش یافت  و شاخص بورس ایتالیا نیز بیش از یک درصد رشد کرد. بورس‌های دو کشور آلمان و فرانسه نیز در تعطیلات به سر بردند.

در بازار نفت نیز شاخص‌های مهم نفتی دیروز بعد از انتشار خبر ترخیص ترامپ رشد بیش از 6  درصدی را ثبت کردند و در معاملات امروز بازارهای آسیایی نیز در مدار مثبت و صعودی قرار دارند. یکی از دیگر از عوامل رشد قیمت نفت خوشبینی‌ها نسبت به تصویب بسته نجات مالی بود که محرک بازارهای مالی دنیا بود. تعطیلی سکوهای نفتی نروژ به دلیل اعتصاب کارگران نیز بر رشد قیمت نفت اثرگذار بود.   در معاملات آسیا نفت برنت 0/3 درصد و نفت آمریکا نیز 0/25 درصد افزایش یافتند.

همچنین نرخ بادزهی اوراق 10 ساله خزانه آمریکا با امیدها به تصویب بسته مالی به 0/72 درصد رسید که بالاترین میزان از اول سپتامبر تاکنون محسوب می‌شود. همچنین بازدهی اوراق خزانه 30 ساله آمریکا به 1.53 درصد افزایش یافت که از 31 آگوست تاکنون این بالاترین میزان بازدهی اوراق بود.

همچنین شاخص دلار که در روزهای اخیر تبدیل به بهشت سرمایه‌گذاران برای فرار از ریسک‌ها بود با ترخیص ترامپ از بیمارستان و هنمچنین امیدها به تصویب بسته مالی با کاهش روبرو شد. شاخص دلار آمریکا با افت به نقطه 93.422 به پایین‌ترین حد خود در دو هفته اخیر رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها