کد خبر 96099

رئیس بانک مرکزی اروپا در سخنان دیروز خود در برابر کمیته اقتصاد پارلمان اروپا از آماده این بانک برای ارائه بسته های مالی دیگر در صوتر نیاز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا دیروز در کمیته اقتصاد پارلمان اروپا سخنرانی کرد و به تشریح سیاست‌های بانک مرکزی برای تزریق نقدینگی با بازارها برای جلوگیری از اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا پرداخت .

لاگارد در بخشی از سخنانش گفت پیش‌بینی بانک مرکزی اروپا از نرخ رشد اقتصادی امسال کاهش 8 درصدی است و اما حوزه یورو در سال 2021 شاهد رشد اقتصادی 5 درصد خواهد بود. نرخ تولید ناخالص داخلی برای سال 2022 نیز 3.2 درصد است. وی همچنین گفت که رشد اقتصادی حوزه یورو تنها در سال 2022 می تواند به دوران قبل از کرونا باز گردد.

وی همچنین بسته های مالی ارائه شده از ماه مارس تاکنون برای مقابله با کرونا را معرفی کرد و گفت در ماه مارس بسته 750 میلیارد دلاری ارائه شد و سپس در ماه ژوئن نیز 600 میلیارد دلار نقدینگی به بازار تزریق شد که جمعا مبلغی بالغ بر 1 تریلیون و 350 میلیارد دلار بود.

وی همچنین گفت در حال رصد اطلاعات جدید از اقتصاد اروپاست و در صورتی که نیاز باشد بانک مرکزی اروپا آماده ارائه بسته های جدید مالی برای ریکاروی اقتصاد حوزه یوور است.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها