کد خبر 96019

تحلیل‌گران تکنیکال بر این عقیده‌اند که جفت‌ارز GBP/USD در یک هفته جاری روندی نزولی را طی خواهد و با حمایت 1.2688 برخورد خواهد کرد اما در یک ماه آینده نقطه مقاومت 1.2950 تاچ خواهد شد و در سه ماه آینده نیز نقطه 1.3004 در دسترس خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پوند تمامی روند صعودی تابستان در برابر دلار را تقریبا از دست داده است و اکنون بازارهای ارز را تهدید کرده که در شرایط پساپاندمی در محدوده بین 1.230 تا 1.270 قرار خواهد گرفت.

عوامل مختلفی باعث افت پوند در برابر دلار شده‌اند که مهمترین آنها صعود دلار و تبدیل این ارز به بهشت سرمایه‌گذاران در شرایط پرریسک جهانی کنونی است، در نتیجه خوشبینی‌هایی که در ماه‌های آگوست و سپتامبر در باب پوند / دلار (GBP/USD) وجود داشت در حال حاضر از بین رفته‌اند.

حتی سیاست فدرال رزرو آمریکا مبنی بر نگه داشتن نرخ بهره در نزدیکی صفر تا سال 2023 موجب تضعیف دلار نشد و حرکت بانک انگلستان به سمت نرخ‌های منفی نیز نتوانست از ارزش پوند در برابر دلار حمایت کند چرا که حاکی از عقب‌نشینی سیاست بلندمدت این بانک برای حمایت از پوند بوده است.

بازگشت محدودیت‌های اقتصادی در نتیجه افزایش شمار ابتلا به کووید 19 و وضعیت ناروشن مذاکرات بریگزیت مهمترین فاکتورهای داخلی اثرگذار بر پوند هستند و از طرف دیگر به نظر می‌رسد که راه‌حل سریعی برای این فاکتورها وجود ندارد و احتمالا فشار منفی خود را بر پوند همچنان وارد می‌کنند.

نگاهی به وضعیت داده‌های اقتصادی در بریتانیا از جمله نرخ بیکاری نیز نشان از وضعیت ناامیدکننده برای پوند می‌دهد. پیش‌بینی‌های بانک انگلستان از نرخ بیکاری نشانه‌های خوبی را آشکار نمی‌کند. نرخ یکاری در انگلستان در سه ماهه منتهی به جولای از 3.9 درصد به 4.1 درصد افزایش یافت و بانک انگلستان پیش‌بینی کرده است که نرخ بیکاری تا پایان سال به 7.5 درصد افزایش خواهد یافت.

از طرف دیگر انتخابات آمریکا تاکنون تاثیر بسیار کمی در حالت کلی بر بازار ارز و در حالت خاص بر ارزش پوند در برابر دلار داشته است. این هفته روز چهارشنبه اولین مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ در کلیولند اوهایو برگزار خواهد شد که موضوع مورد توجه بازار ارز خواهد بود.

 

تحلیل تکنیکال پوند / دلار (GBP/USD)

آنچه که تحلیل‌گران تکنیکال می‌گویند این است که احتمال اینکه پوند / دلار در بازه زمانی بلندمدت به زیر نقاط 1.2700 برود پایین است اما نقطه حمایتی بعدی را نقاط 1.2660، 1.2550، 1.2460 و 1.2420 در نظر گرفته‌اند اما نقاط مقاومت اول را نقطه 1.2750 در نظر گرفته‌اند که در صورت عبور از این نقطه می‌تواند تا نقطه مقاومت بعدی یعنی 1.2800 پیشروی کند.

نقاط 1.2890 و 1.3000 نیز نقاط مقاومت بعدی GBP/USD هستند.

نظرسنجی‌های تکنیکالی پوند / دلار (GBP/USD)

تحلیل‌گران تکنیکال با درصد بالایی یعنی 56 درصد بر این عقیده‌اند که در هفته جاری پوند / دلار نزولی خواهد بود و احتمالا تا نقطه حمایت 1.2688 پایین کشیده خواهد شد اما این تحلیل‌گران روند GBP/USD در بازه زمانی یک ماهه و سه‌ماهه را صعودی ارزیابی کرده‌اند.

حدود 63 درصد تحلیل‌گران تکنیکال بر این عقیده‌اند که روند این جفت‌ارز در یک ماه آینده صعودی خواهد بود و تا نقطه 1.295 پیشروی خواهد کرد و تنها 10 درصد این روند را نزولی پیش‌بینی می‌کنند. از طرف دیگر تحلیل‌گران با اکثریت 65 درصدی بر این عقیده‌اند که GBP/USD در سه ماه آینده نقطه 1.300 را لمس خواهد کرد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها