کد خبر 95989

تحلیل‌گران تکنیکال بر این عقیده‌اند که جفت‌ارز یورو / دلار (EUR/USD) در بازه زمانی یک هفته‌ای در محدوده خنثی حرکت خواهد کرد اما اکثریت بر این توافق دارند که در بازه یک ماهه و سه ماهه این روند صعودی خواهد بود و این جفت‌ارز نقاط مقاومت 1.179 . 1.183 را لمس خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارزش یورو در هفته‌های اخیر در نتیجه افزایش روزافزون شاخص دلار آن هم با وجود شیوع ویروس کرونا دچار افت شده و پیش‌بینی هفتگی این جفت‌ارز را با توجه شرایطی که اکنون اروپا در آن گرفتار شده است با دشواری مواجه ساخته است.

شاخص دلار در روزهای اخیر با روند رو به رشد شدیدی مواجه شده به طوری که جفت ارز یورو / دلار (EUR/USD) از نقطه‌ی اوج خود یعنی 1.20 حتی تا نقطه 1.161 نیز پایین آمد که پایین ترین میزان این جفت‌ارز از اواخر جولای تاکنون محسوب می‌شود.

هفته آینده در آمریکا قرار است میزان اشتغال اعلام شود که این رویداد می‌تواند تاثیر مهمی بر این جفت‌ارز در روزهای پیش‌رو داشته باشد. از طرف دیگر موج دوم ویروس کرونا که اکنون اروپا با آن درگیر است بر روی ارزش یورو در برابر دلار تاثیر زیادی گذاشته و همزمان با رشد شاخص دلار باعث پایین آمدن یورو شده است.

رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته در برابر کمیته مالی مجلس نمایندگان آمریکا از نمایندگان درخواست کرد بسته مالی ضد کرونا را تصویب کنند چرا که شیوع کرونا در حال ضربه زدن به اقتصاد کشور است. در دورانی که رویدادهای تهدیدآمیز در حال خودنمایی هستند شاخص دلار در شرایط کنونی به عنوان بهشت سرمایه‌‌گذاران خود را معرفی کرده است.

روز پنجشنبه استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا و نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا توافق کردند که راجع به بسته مالی کرونایی 2 تریلیون و 400 میلیارد دلاری با یکدیگر مذاکره کنند اما هنوز هیچ پیشرفتی در این مذاکرات حاصل نشده است.

انتشار داده‌های اقتصادی مربوط به رشد اقتصادی و همچنین نرخ بیکاری در هفته پیش‌رو اهمیت زیادی برای پیش‌بینی روند جفت‌ارز یورو / دلار (EUR/USD) دارد. روز سه‌شنبه قرار است شاخص حساسیت اقتصادی ماه سپتامبر در اروپا و همچنین برآوردهای اولیه از نرخ تورم در آلمان منتشر شود آن هم در حالی که مقامات اروپایی نرخ‌ها را در پایین‌ترین حد نگه داشته‌اند و هیچ بسته تشویقی را نیز در دستور کار خود ندارند.

نرخ تورم ماه سپتامبر اروپا نیز منتشر خواهد شد و شاخص خرده‌فروشی ماه آگوست در آلمان روز چهارشنبه منتشر می‌شود، این در حالی است که در آمریکا اولین مناظره بین جو بایدن و دونالد ترامپ روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد. این مناظره در شش تایم 15 دقیقه‌ای برگزار می‌شود که موضوعات متنوعی از جمله اقتصاد، ویروس کرونا، اعتراضات و دیوان عالی آمریکا و سایر مسائل را در بر خواهد گرفت.

رشد اقتصادی سه ماهه دوم سال در آمریکا و شاخص خرید مدیران آمریکا نیز از جمله داده‌هایی هستند که این هفته منتشر خواهد شد. گزارش اشتغال ماه سپتامبر نیز روز جمعه هفته آینده در آمریکا منتشر می‌شود. در حال حاضر برآوردها نشان می‌دهد که تعداد 875 هزار نفر در آمریکا وارد مشاغل شده‌اند که اصلا امیدوارکننده نیست اما از طرف دیگر اقتصاددانان برآورد کرده‌اند نرخ بیکاری از 8.4 درصد به 8.3 درصد کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال یورو / دلار (EUR/USD)

تحلیل‌گران تکنیکال بر این عقیده اند که نقطه حمایت بعدی یورو / دلار 1.600 خواهد بود و نقطه حمایت دوم نیز 1.149 است در حالی که اولین مقاومت این جفت‌ارز 1.1720 است که برای قرار گرفتن در مسیر صعودی باید از این نقطه عبور کند. در صورت عبور از این نقطه می تواند نقطه مقاومت بعدی خود یعنی 1.1800 را هفته آینده تاچ کند.

23

طبق نظرسنجی منتشر شده توسط تحلیل‌گران تکنیکال جفت ارز یورو / دلار (EUR/USD) در حال رسیدن به نقطه کف خود است و در بازه زمانی یک هفته‌ای در محدوده رنج 1.1607 حرکت خواهد کرد. اما از منظر این تحلیل‌گران در بازه زمانی یک ماهه و سه ماهه روندی صعودی به خود می‌گیرد.

تعداد 73 درصد تحلیل‌گران تکنیکال بر این عقیده هستند که روند جفت‌ارز یورو / دلار (EUR/USD) در بازه زمانی یک ماهه صعودی خواهد بود و نقطه 1.179 را تاچ خواهد کرد و تنها 9 درصد پیش‌بینی روند نزولی داشته‌اند و این در حالی است که در بازه سه ماهه 62 درصد پیش‌بینی روند گاوی کرده‌اند و نقطه 1.183 را در نظر گرفته‌اند و 10 درصد نیز بر این عقیده‌اند این جفت‌ارز روند نزولی طی خواهد کرد.   

انتهای گزارش

 

ارسال نظر

تازه ها