کد خبر 95930

با سیاست انقباضی دولت چین

قیمت فولاد خام در نتیجه عدم کفایت تقاضای چین برای این محصول همچنان در مسیر کاهش به سر می‌برد به طوری که در یک هفته گذشته افت 1.66 درصدی را در بازار چین تجربه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت فولاد همچنان به روند نزولی خود در یک هفته گذشته ادامه داد به طوری که در یک هفته گذشته بازارها شاهد افت 1.66 درصدی قیمت فولاد در بازار چین بوده‌اند، این در حالی است که بازدهی فولاد در یک ماه گذشته نیز نزولی بوده و افت 3.37 درصدی را ثبت کرده است.

نگاهی به قیمت فولاد در یک سال گذشته بازار چین نشان می‌دهد که قیمت فولاد در یک سال اخیر یعنی تا تاریخ 25 سپتامبر کاهشی معادل 2.80 درصدی داشته است.

قیمت فولاد از ماه جولای که رکورد شش ماه خود را نیز شکسته بود روند نزولی طی کرده است این در حالی است که تقاضای چین آن طور که کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند قدرتمند نبوده است.

تولید فولاد خام چین بعد از اینکه در ماه آگوست به دلیل رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها رکورد زد در ماه سپتامبر شروع به کاهش کرد. مهمترین محرک کاهش قیمت فولاد خام سیاست مالی انقباضی دولت و بسته مالی محافظه‌کارانه دولت بود که روند رشد قیمت‌های فولاد خام را کند کرد.

کارشناسان همچنان بر این باورند که قیمت فولاد خام در ماه‌های آینده با افزایش تقاضا برای این محصول افزایش که از شیوع ویروس کرونا در جهان ضربه شدید خورد، رشد خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها