کد خبر 95844

اخبار بازارهای سهام جهان - آمریکا

بسته مالی ۲ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلاری دموکرات ها باعث اقبال سهامداران شد و شاخص های سهام معاملات آخرین روز هفته را با رشد سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی؛ شاخص های آمریکایی معاملات آخرین روز هفته را موج امیدواری و خوشبینی سپری کردند به طوری که معاملات هفته را با پوشیدن لباس سبز به پایان رساندند. 

شاخص داوجونز ۱.۳ درصد رشد کرد و اس اند پی نیز افزایش ۱.۶ درصدی را بر روی تابلوی معاملات نشان داد. بازگشت سهام غول های فناوری نیز باعث رشد ۲.۲۶ درصدی نزدک کامپوزیت شدند و تاثیر مهمی بر صعود است اند پی گذاشتند. 

این چهارمین افت هفتگی متوالی دو شاخص داوجونز و ای اند پی محسوب می شود به طوری که داوجونز معاملات هفته را با ۱.۸ درصد کاهش و اس اند پی با ۰/۶ درصد افت به پایان رساندند. بعد از آگوست ۲۰۱۹ این میزان افت متوالی هفتگی بی سابقه بوده است. 

اما نزدک کامپوزیت در طول این هفته بر خلاف دو شاخص دیگر  ۱.۱ درصد افزایش یافت که اولین صعود هفتگی شاخص بعد چند هفته متوالی است.

بررسی عملکرد ماهانه شاخص ها نشان می دهد که در ماه سپتامبر اس اند پی افت ۵.۸ درصدی را تجربه کرده و داوجونز نیز در این مدت کاهش ۴.۴ درصدی را سپری کرده است. 

بیشترین افت ماهانه شاخص ها مربوط به نزدک است که به دلیل موج فروش و عرضه سنگین سهام غول های فناوری توسط سرمایه گذاران در ماه سپتامبر ۷.۳ درصد از ارزش خود را از دست داد. 

مهمترین محرک صعود شاخص های آمریکایی در روز پایانی هفته رونمایی از بسته مالی ۲ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلاری توسط دموکرات های مجلس نمایندگان امریکاست که قرار است هفته آینده درباره آن رای گیری شود. 

این بسته شامل پرداخت بیمه بیکاری٫ پرداخت مستقیم به بیکاران٫ اعطای وام به مشاغل کوچک و همچنین کمک مالی به ایرلاین هاست تا بتوانند خود را با شرایط بحرانی کنونی وفق دهند. 

انتهای خبر

ارسال نظر

تازه ها