کد خبر 95820

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

بانک‌های استرالیایی در نتیجه اعلام دولت مبنی بر دسترسی آسانتر مردم به منابع اعتباری بانک‌ها، در معاملات امروز بازار سهام رشد کردند و ارزش شاخص بورس استرالیا نیز 1.15 درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز جمعه مسیرهای متفاوتی ار در پیش گرفتند.

مهمترین اتفاق امروز بازارهای سهام آسیا ارزش سهام بانک‌های بزرگ استرالیایی بود که شاخص ASX200 را بالا کشیدند. چهار بانک معروف استرالیایی که به «چهار بزرگ» معروفند در معاملات امروز بازار سهام استرالیا رشد کردند به طوری که گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند رشد 5.16 درصدی را تجربه کرد و بانک مشترک المنافع استرالیا نیز 2.81 درصد افزایش یافت. ارزش سهام «وستپاک» نیز 6.72 درصد افزایش افت و بانک ملی استرالیا نیز 6.25 درصد به ارزش خود در بازار سهام اضافه کرد.

این اتفاق زمانی افتاد که دولت استرالیا اعلام کرد که دسترسی به منابع اعتباری را برای افراد آسانتر خواهد کرد و این تصمیم دولت اقبال مردم به سمت سهام بانک‌های استرالیایی را افزایش داد.

در هنگ‌کنگ نیز شاخص بورس هانگ سنگ 0.2 درصد افزایش یافت و در چین شاخص‌ شانگهای افت 0/2 درصدی را تجربه کرد و شنزن نیز نسبت به جلسه معاملاتی قبل افت ناچیزی را از خود نشان داد.

در ژاپن نیز نیکی 0/4 درصد افزایش یافت و تاپیکس به همین میزان رشد را بر روی تابلوها نشان داد. شاخص کوسپی کره‌جنوبی بیش از نیم درصد به ارزش خود در معاملات اضافه کرد.

در نتیجه شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن 0/35 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها