کد خبر 95779

با هراس از شیوع موج جدید کرونا اتفاق افتاد

قیمت مس روند کاهشی خود را امروز نیز ادامه داد و در معاملات مربوط به بورس فلزات لندن بیش از 80 دلار در هر تن آب رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت جهانی امروز دوباره در نتیجه آغاز بحران کرونا در جهان افت بیش از 80 دلاری در هر تن را تجربه کرد. اکنون قیمت هر تن مس در بازار فلزات لندن 6680 دلار معامله می‌شود اما همچنان رشد هفتگی مس بازدهی بیش از 2.5 درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت مس بعد از اینکه بالاترین قیمت خود در دو سال اخیر را تجربه کرد به دنبال شیوع موج سوم کرونا در جهان دچار شوک شد و رو به پایین غلتید. در یک سال اخیر با وجود امواج شدید کرونا در جهان و آب رفتن تقاضای این فلز قیمت مس بازدهی 16 درصدی داشته است.

تقاضای زیاد چین برای فلز مس و همچنین کاهش موجودی انبارهای بورس فلزات لندن عامل ثبات قیمتی فلز سرخ در محدوده‌‎های بالا در مقطع کنونی است.

طبق بررسی‌های منتشر شده توسط کارشناسان بازار فلزات احتمالا تا پایان سه ماهه سوم قیمت فلز کمی دیگر پایین بیاید اما کارشناسان روند کلی بازار مس را صعودی پیش‌بینی می‌کنند. مس بالاترین قیمت خود را در فوریه سال 2011 تجربه کرد یعنی دو سال بعد از بحران مالی 2009 – 2008 که جهان را در یک شوک رکودی عمیق فرو برد.

به نظر می‌رسد که در صورت پایان بحران کرونا با توجه پتانسیل افزایش تقاضا توسط کشورهای بزرگ واردکننده این فلز می‌توان شاهد شکستن رکوردهای جدید بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها