کد خبر 95767

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

انتشار شاخص‌های خرید مدیران حوزه یورو نسبت به ماه گذشته عملکرد بهتری نداشتند اما با این حال بازار سهام روند متفاوتی را در پیش گرفت و شاخص‌ها در ساعات ابتدایی معاملات رشد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، امروز شاخص خرید مدیران بخش‌های مختلف تولید و خدمات در اورپا منتشر شد و بازارها واکنش مثبتی نسبت به این داده‌ها نشان دادند.

مؤسسه آی اچ اس مارکیت در گزارشی شاخص خرید مدیران حوزه یورو را اعلام کرد که بر اساس داده‌ها این شاخص در ماه سپتامبر در نقطه 50.1 ایستاد در حالی که این شاخص در ماه آگوست نقطه 51.9 واحد را تاچ کرده بود.

همچنین در بخش خدمات شاخص خرید مدیران این بخش در حوزه یورو بعد از اینکه در ماه گذشته بیشترین رشد ماهانه در دو سال اخیر را ثبت کرده بود در ماه سپتامبر برعکس شد.

دولت اسپانیا نیز کاهش تولید ناخالص داخلی خود درسه ماهه دوم را اصلاح کرد و به نقطه 17.8 درصد رساند در حالی که در برآوردهای اولیه میزان کاهش رشد اقتصادی در این کشور 18.5 درصد اعلام شده بود.

در همین راستا بازارهای سهام اروپا امروز را با جهت‌گیری صعودی آغاز کردند و شاخص‌های اصلی اروپایی لباس سبز بر تن کردند.

شاخص فوتسی لندن 133 واحد معادل 2.28 درصد رشد کرد و شاخص دکس آلمان نیز با 203 واحد رشد 1.63 درصدی را نشان داد. همچنین در فرانسه شاخص کک این کشور 87 واحد معادل 1.84 درصد افزایش یافت.

شاخص اروپایی یورواستاکس در ساعات ابتدایی معاملات رشد 1.1 درصدی را بر روی تابلوها نشان می‌‎دهد.

 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها