کد خبر 95760

مدیرعامل گازپروم نفت روسیه که سومین تولیدکننده نفت روسیه محسوب می‌شود در کنفرانس خبری اعلام کرد میزان مصرف نفت در نیمه دوم سال 2021 به دوران قبل از بحران کرونا باز خواهد گشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل سومین تولیدکننده نفت روسیه (گازپروم نفت) در سخنانی اعلام کرد مصرف جهانی نفت در نیمه دوم سال 2021 به دوران قبل از بحران کرونا باز خواهد گشت.

«آلکساندر دیوکوف» در کنفرانس خبری این شرکت اعلام کرد قیمت کنونی نفت بالای 40 دلار در هر بشکه هم برای شرکت و هم برای بودجه دولت فدراتیو روسیه مناسب است.

پیش از وی روز سه‌شنبه الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در سخنانی اعلام کرد انتظار می‌رود تقاضای نفت در سه ماهه دوم سال 2021 به دوران قبل از بحران کرونا باز گردد.

دو هفته پیش مؤسسه بین‌المللی انرژی که مقر آن در پاریس است برای دومین بار در دو ماه گذشته پیش‌بینی خود از میزان تقاضای نفت در سال 2020 را کاهش داد.

این مؤسسه اعلام کرد مصرف روزانه نفت و سوخت مایع برای سال 2020 حدود 91 میلیون و 700 هزار بشکه خواهد بود در حالی که میزان مصرف روزانه نفت در سال 2019 حدود 100 میلیون و 100 هزار بشکه در روز بود که کاهشی معادل 8 میلیون و 400 هزار بشکه است.

مدیرعامل گازپروم نفت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت که این شرکت در تلاش است تا با وجود افت شدید تقاضای نفت سرمایه‌گذاری در صنعت نفت را متعادل نگه دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها