کد خبر 95733

اخبار بازارهای سهام جهان - آسیا

بازار سهام آسیا در جلسه معاملاتی امروز در واکنش به سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا و همچنین افزایش اقدامات قرنطینه‌ای رفتار متفاوتی نشان داد و شاخص بورس استرالیا نیز با دو درصد رشد پیشتاز بازار بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا به سخنان رئیس فدرال رزرو آمریکا در جلسه شهادت در برابر کمیته مالی مجلس نمایندگان آمریکا واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.

رئیس فدرال رزرو آمریکا در جلسه شهادت خود دیروز گفت بانک مرکزی آمریکا همچنان به حمایت از اقتصاد کشور متعهد است و از تمامی ابزارهای خود تا زمانی که لازم باشد استفاده خواهد کرد. وی همچنین گفت برخی از آمارهای اقتصادی حاکی از بهبود هستند اگر چه مسیر رو به جلوی اقتصاد کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا همچنان بی‌ثبات است.

طبق گزارش سی ان بی سی، افزایش شیوع کرونا در کشور باعث افزایش حساسیت مصرف‌کنندگان شده است به طوری که بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال افزایش آمار ابتلا به کرونا برخی از اقدامات قرنطینه‌ای را در انگلستان اعلام کرد.

در همین راستا بازارهای آسیایی واکنش‌های متفاوتی در جلسه معاملاتی امروز داشتند. شاخص نیککی ژاپن بعد از تعطیلی دو روزه در جلسه معاملاتی امروز 0/4 درصد کاهش یافت و شاخص شانگهای کامپوزیت نیز افزایش ناچیزی از خود نشان داد. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ تقریبا نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

استرالیا لیدر بازارهای آسیایی در جهت‌گیری صعودی بود به طوری که در معاملات امروز شاخص ASX200 بیش از 2 درصد رشد کرده است. شاخص کوسپی کره‌جنوبی نیز تغییر چندانی نسبت به جلسه معاملاتی دیروز نداشته است.

در این میان شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن رشد 0/1 درصدی از خود نشان داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها