کد خبر 95649

اخبار بازارهای سهام جهان - آسیا

بازگشت کرونا به جهان و حاکم شدن ترس بر بازارهای مالی دنیا باعث ریزش ادامه‌دار بازارهای سهام در جهان شده است به طوری که شاخص‌های آسیایی با لیدری ایرلاین‌ها دومین روز هفته را نیز در محدوده قرمز سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا امروز هم در دومین روز معاملاتی هفته روند نزولی خود را که از ابتدای هفته آغاز شده ادامه دادند و در این میان شاخص بورس کره جنوبی پیشتاز افت بازارهاست.

افزایش شمار ابتلا به ویروس کرونا در جهان دوباره بازارهای مالی جهان را در شوک فرو برده و به نظر می‌رسد این هفته شاخص‌ها در مدار منفی معامله شوند. ایرلاین‌های آسیایی در میان صنایع بدترین عملکرد را در بازار سهام داشته‌اند.

در هنگ‌کنگ ارزش سهام شرکت «چاینا ایسترن ایرلاینز» 2 درصد افت کرد و «چاینا سوثرن ایرلاین» نیز نزدیک به 3 درصد از ارزش خود را از دست داد.

در بورس کره جنوبی نیز ایرلاین‌ها همین وضعیت را داشتند به طوری که »ایرلاین کره جنوبی» 2.12 درصد افت را بر روی تابلوها نشان داد.

در استرالیا نیز شرکت «کوانتاس ایرویز» 2.34 درصد کاهش را بر روی تابلوها نشان داد و سهام «سنگاپور ایرلاینز» نیز 1.46 درصد کاهش یافت.

گسترش موج سوم شیوع ویروس کرونا در جهان ترس را بر تمامی بازارهای مالی جهان حاکم کرده است و مقامات اروپایی قصد دارند که دوباره سیاست قرنطینه را به کاربگیرند. در انگلستان، فرانسه و اسپانیا بخش‌هایی از مناطق با محدودیت‌هایی کرونایی مواجه شدند. انگلستان اعلام کرده است که از امروز محدودیت‌هایی را در برخی مناطق کرونا زده اعمال خواهد کرد.

همچنین پس‌لرزه‌های گزارش دیروز برخی از رسانه‌ها در مورد فعالیت‌های پولشویی برخی بانک‌ها از جمله HSBC و استاندارد چارترد همچنان ادامه دارد و ارزش بازار این دو بانک در بورس هنگ‌کنگ دوباره پایین آمد و ارزش سهام بزرگترین بانک اروپا یعنی HSBC به کمترین حد خود در 25 سال اخیر رسیده است.

در همین راستا شاخص بورس هنگ‌کنگ 0/2 درصد افت کرد و شاخص‌های چینی یعنی شانگهای و شنزن به ترتیب 0/1 درصد و 0/2 درصد کاهش یافتند. شاخص بورس کره جنوبی لیدر افت بازاها بود و بیش از 1 درصد کاهش یافت. شاخص بورس استرالیا نیز 0/6 درصد کاهش را بر روی تابلوها ثبت کرد. شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن کاهش 0/6 درصدی را ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها