کد خبر 95599

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

انتشار گزارشی درباره عملکرد مشکوک بانک‌ها طی دو دهه اخیر به ویزه دو بانک HSBC و استاندارد چارترد باعث ریزش شاخص‌های اروپایی در معاملات اولین روز هفته شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های اروپایی در پی گزارش منتشر شده درباره پولشویی دو بانک HSBC و استاندارد چارترد و همچنین افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا معاملات اولین روز هفته را با قرمزپوش آغاز کردند.

تا این لحظه از بازار شاخص دکس آلمان بیش از 2.5 درصد کاهش یافته و فوتسی لندن نزدیک به 3 درصد از ارزش خود را از دست داده است. کک فرانسه تا لحظه تنظیم این خبر 2.35 درصد کاهش را بر روی تابلو ثبت کرده است. شاخص اروپایی یورواستاکس که میانگین نوسانات بازارهای سهام اروپا را اندازه‌گیری می‌کند 2.20 درصد کاهش یافته است.

در میان صنایع اروپایی بانک‌ها به دنبال گزارشات منتشر شده 4.5 درصد افت از خود نشان داده‌اند. بخش مسافرت و سرگرمی نیز تا این لحظه افت 4.8 درصدی را ثبت کرده است و بیشترین تاثیر را در منفی کردن شاخص‌ها داشته‌ است. سایر بخش‌های صنعتی نیز امروز در محدوده منفی بازار معامله می‌شوند.

محرک اصلی افت شاخص‌های اروپایی انتشار گزارشی درباره عملکرد بانک‌ها مبنی بر انجام فعالیت‌های مشکوک طی دو دهه اخیر بود. در این گزارش مشخصا به دو بانک HSBC و استاندارد چارترد اشاره شده است که طی دو دهه گذشته فعالیت‌های غیرقانونی در قالب پولشویی و دور زدن تحریم‌ها داشته‌اند. ارزش بازار این دو بانک بزرگ در بورس هنگ‌کنگ با افت قابل توجهی روبرو شده است به طوری که در ساعات ابتدایی معاملات HSBC به کمترین حد خود در 25 سال اخیر رسید.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها