کد خبر 95588

اخبار قیمت نفت

آغاز بازگشت بالقوه نفت لیی به بازار نفت و افزایش عرضه در کنار کاهش شدید تقاضای نفت به دلیل شیوع موج جدید کرونا باعث کاهش قیمت نفت در جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز دوشنبه در نتیجه تاثیرات بازگشت بالقوه نفت لیبی به بازار و همچنین کاهش تقاضای نفت به دنبال شیوع موج جدید ویروس کرونا کاهش یافت. این در حالی است که طوفان گرمسیری بتا بخشی از تولید شرکت‌های آمریکایی در سواحل خلیج مکزیک را متوقف کرده است.

در حال حاضر قیمت نفت برنت 33 سنت معادل 0/8 درصد کاهش یافته و به هر بشکه 42 دلار و 82 سنت رسیده است و نفت آمریکا نیز با کاهش 38 سنتی معادل 0/9 درصد به هربشکه 40 دلار و 37 سنت کاهش یافته است.

مهندسان شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرده‌اند کارگران فعالیت خود را در میدان نفتی شراره در لیبی آغاز کرده‌اند اما هنوز داده‌های قطعی از زمان بهره‌برداری نفت لیبی وجود ندارد.

«ادوارد مویا» تحلیل‌گر ارشد نفت شرکت اواندا می‌گوید در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای اسپانیا، فرانسه و انگلستان و در ایالات متحده در حال افزایش است چشم‌انداز افزایش تقاضای نفت با وجود این وضعیت وضعیت چندان خوبی ندارد.

وی می‌گوید حتی اگر بازگشت نفت لیبی را در نظر نگیریم  و یا طوفان جدید بتا از مناطق نفتی خارج شود باز هم وضعیت تقاضای نفت در شرایط کنونی تغییر چندانی به خود نخواهد دید.

روز شنبه شرکت رویال داچ‌شل اعلام کرد به دلیل طوفان گرمسیری بتا بخشی از تولید خود ار متوقف کرده و تعدادی از کارگران را از آن مناطق خارج کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها