کد خبر 95582

جی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا امروز ساعت 6:30 دقیقه به وقت ایران سخنرانی خواهد کرد و چشم‌انداز تصویب بسته تشویقی کروناییدر کنگره آمریکا را نشان خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس فدرال رزرو آمریکا امروز ساعت 6:30 دقیقه به وقت ایران پیش از جلسه کنگره آمریکا سخنرانی خواهد کرد. 

سخنرانی وی از این جهت حائز اهمیت است که آیا کنگره را نسبت به تصویب بسته تشویقی کرونایی در کشور متقاعد خواهد کرد یا خیر. 

همچنین سخنان جدید وی درباره وضعیت نرخ تورم در ایالات متحده می‌تواند جهت‌گیری سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی را مشخص کند. 

کارشناسان بر این عقیده‌اند تصویب بسته تشویقی کنگره که اکنون محل اختلاف کنگره با دولت است می تواند باعث تزریق نقدینگی به بازارها و افت شاخص دلار شود که می‌تواند اونس جهانی را در سیر صعودی قرار دهد. دونالد تارمپ بارها در صفحه توئیتر خود ار اعضای کنگره خواسته است که این بسته تشویقی را تصویب کنند. اما اعضای کنگره بر این عقیده‌اند که تصویب این بسته می تواند منجر به افزایش بدهی‌های آمریکا و نیز کسری بودجه شود که اکنون نیز رکوردی تاریخی را ثبت کرده است. 

امروز همچنین «لائل برینارد» عضو کمیته فدرال رزرو آمریکا نیز سخنرانی خواهد کرد. 

در طول هفته همچنین سایر اعضای کمیته به سخنرانی در مورد چشم انداز اقتصادی ایالات متحده و تصمیمات فدرال رزرو و تاثیراتن این تصمیمات بر بازارهای مالی خواهند پرداخت . 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها