کد خبر 95501

داده‌ها نشان می‌دهد

تقاضای قراضه آهن توسط دو کشور بزرگ واردکننده این محصول یعنی هند و ترکیه بسیار کاهش یافته که این امر باعث کاهش نسبی قیمت وارداتی این محصول شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار واردات قراضه آهن در هند طی یک هفته اخیر به دلیل کاهش تقاضای داخلی برای این ماده اولیه تولید فولاد کاهش یافته است و این در حالی است که واردات این محصول از جانب ترکیه نیز تقریبا صفر بوده است.

قیمت قراضه آهن وارداتی از آمریکا و اروپا به قیمت CFR در یک هفته اخیر حدود 320 دلار در هر تن بوده در حالی که هفته پیش از آن قراضه آهن به قیمت 325 تا 330 دلار در تن انجام می‌شد.

فعالان بازار قراضه آهن گفته‌اند خریداران هندی در حال حاضر تمایلی نسبت به خرید قراضه آهن به دلیل خوابیدن بازار واردات قراضه در ترکیه ندارند. هر چند برخی از فعالان بر این عقیده هستند که اتفاق خاصی در هفته‌های پیش‌رو در بازار قراضه آهن رخ نخواهد داد و بر این عقیده‌اند تقاضا برای این مواده اولیه افزایش خواهد یافت که مهمترین دلیل آن از نظر آنها افزایش صادرات فولاد و افزایش مصرف فولاد در بخش خودرو خواهد بود.

از طرف دیگر دولت امارات متحده عربی محدودیت‌های صادرات قراضه آهن را برای محافظت از تولید داخلی صنعت فولاد برای چهار ماه دیگر تمدید کرده است. اوایل جولای صادرات قراضه آهن توسط دولت آفریقای جنوبی به دلیل اثرات شیوع ویروس کرونا بر صنایع داخلی ممنوع شد. هم امارات متحده عربی و هم آفریقای جنوبی صادرکنندگان سنتی آهن قراضه به بازارهای آسیایی هستند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها