کد خبر 95404

اخبار بازارهای سهام جهان - آمریکا

معاملات روز جمعه بازار سهام آمریکا به شدت تحت تاثیر تاریخ سررسید آپشن برخی از شرکت‌های بزرگ از جمله اپل و تسلا و مایکروسافت روزی به شدت نوسانی را سپری کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا در معاملات روز آخر هفته تحت تاثیر افت سهام فناوری و همچنین تاریخ سررسید فصلی معاملات آپشن و آتی افت کرد.

معاملات روز جمعه تحت تاثیر تاریخ سررسید معاملات آپشن در سهام انفرادی و هم ETF ها بود به طوری که باعث نوسانات زیاد در معاملات روز جمعه شد. اپل، آمازون و مایکروسافت و همچنین تسلا شرکت‌هایی بودند که در معاملات آپشن بسیار معامله شدند.

شاخص داوجونز نزدیک به یک درصد و اس اند پی نیز بیش از 1 درصد کاهش یافتند و شاخص نزدک نیز به دلیل افت سهام فناوری بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد. با این افت اس اند پی پایین‌ترین حد خود در یک ماه اخیر را تجربه کرد.

اپل کاهشی 3.2 درصد را ثبت کرد و آمازون نیز 1.8 درصد از ارزش خود را از دست داد. مایکروسافت نیز با کاهشی 1.2 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد. در بین شاخص‌های صنعتی موجود در شاخص اس اند پی شاخص فناوری روز جمعه بیش از 1 درصد افت کرد.

از طرف دیگر افزایش تنش بین چین و آمریکا نیز عاملی بر افت سهام در بازار بود. دونالد ترامپ اعلام کرد از روز یکشنبه دانلود اپلیکیشن تیک تاک و وی چت در آمریکا ممنوع است و در همینم راستا ارزش سهام اوراکل افت 0/7 درصد را در معاملات دیروز نشان داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها